31.01.2019/10:16

BP chce przejąć stacje paliw od kolejnej lokalnej polskiej sieci, firmy Tomsol

Koncern BP Europa złożył do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wniosek w sprawie nabycia części mienia spółki Tomsol z Koszalina. Chodzi o zakup nieruchomości zabudowanych stacjami paliw.

Z informacji udostępnionych przez UOKiK nie dowiadujemy się, o ile działek chodzi. Firma Tomsol aktualnie posiada trzy stacje paliw: w Trawnicy, Niemicy i Sianowie. Spółka nie tylko jest operatorem stacji, ale również prowadzi hurtownię paliw i hurtownię olei. Właścicielami firmy Tomsol są Zbigniew, Tomasz i Marcin Solarczykowie.

Przypomnimy, że Bogdan Kucharski, prezes BP w Polsce zapowiadał na jesieni w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl, że będzie szukać okazji do przejęć sieci stacji w Polsce. - Jestem przekonany, że w ciągu kolejnych kilku lat na rynku stacji będą zachodziły zmiany właścicielskie, to szansa dla BP. Będziemy oczywiście szukali takich możliwości - tłumaczył.

BP kilka miesięcy temu poinformowało o zamiarze przejęcia 18 stacji od innego, lokalnego operatora - firmy Arge. Postępowanie UOKiK w tej sprawie trwa; na na początku jesieni skierowane zostało przez urząd do drugiego etapu, gdyż UOKiK uznał, że działalność obu przedsiębiorstw pokrywa się na wielu lokalnych rynkach sprzedaży paliw na stacjach i w związku z tym konieczne jest przeprowadzenie badania rynku.

Aktualnie sieć BP liczy w Polsce ok. 540 stacji (własnych plus partnerskich). W ostatnich latach rozrastała o 20-30 placówek. - W kolejnych latach chcemy systematycznie zwiększać nasz udział w rynku. Chcemy takie tempo rozwoju utrzymać, a nawet je zwiększyć - zapowiedział w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Bogdan Kucharski.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.