26.07.2016/07:35

Brakuje pracowników w gastronomii. Ratunkiem obywatele Ukrainy?

Bezrobocie w czerwcu spadło poniżej 9 proc., więc krajowe firmy muszą coraz energiczniej poszukiwać pracowników, również te, które szukają kadry do prac sezonowych. Najbardziej poszukiwani podczas wakacji są pracownicy w gastronomii, produkcji oraz rolnictwie. Dynamicznie zwiększające obszar działania firmy logistyczne i transportowe szukają kierowców. Wiele firm chętnie zatrudni obywateli Ukrainy.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ragnar 27.07.2016

    Taka rzeczywistość, teraz potrzebuje do firmy logistycznej kierowców, ale śród polaków już niema kogo zatrudniać, więc poszukuje ukraińców. Na zakładach to samo, ja już nie mówię o tym że ukraińcy przyjeżdżają zarobić i gotowi pracować po 240 - 280 godzin miesięcznie i zadowoleni, kiedy statystyczny polak na zakładzie pracuje 160-180 i nie zadowolony, nie chce więcej pracować, a zarabiać chce jak ukrainiec za 240 godzin...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.