16.08.2020/15:01

Branża spożywcza najsłabsza pod względem stopnia cyfryzacji. Ekspert: To alarmujące dane

Siemens opublikował raport Digi Index 2020, który opisuje stan zaawansowania cyfrowego w wybranych branżach. Niestety sektor spożywczy wypada w tym zestawieniu blado.

O raporcie w programie „Rzeczy o Biznesie” opowiadał Łukasz Otta, digital transformation director w Siemens Polska. W raporcie stopień zaawansowania cyfrowego przedsiębiorstw jest oceniany w skali od 1 do 4. Średnia dla Polski to 1,9.

Zdaniem Otty wskaźnik poniżej połowy skali to sygnał alarmujący, który powinien zmuszać do przemyśleń i reakcji. W zestawieniu najlepiej wypadła branża maszynowa – 2,2, najsłabiej zaś branża spożywcza – 1,7 pkt.

Jak dodał ekspert, w przypadku dużych przedsiębiorstw z branży spożywczej stopień zaawansowania cyfrowego stoi na przyzwoitym poziomie, problemem są małe i średnie firmy. Jego zdaniem taki stan rzeczy wnika z braku wiedzy na temat wdrożeń nowych rozwiązań. Problemem są również pieniądze. Zdaniem Łukasza Otty potrzebna jest zmiana sposobu myślenia przedsiębiorców, którzy powinni zacząć postrzegać transformację cyfrową, jako inwestycję w zmniejszanie kosztów produkcji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także