30.08.2018/10:28

Branża tytoniowa chce informować o mniej szkodliwych wyrobach

Polscy plantatorzy tytoniu oraz Solidarność apelują do władz by zgodziły się na wprowadzenie możliwości informowania palaczy o mniej szkodliwych, alternatywnych wyrobach tytoniowych.

O sprawie pisze „Rzeczpospolita”. Jak podkreśla gazeta naciski to efekt kończących się rac nad projektem nowelizacji ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Plantatorzy w swoim liście do ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego podkreślają, że wpływy z podatku VAT i akcyzy w zeszłym roku stanowiły 23 mld zł. Żalą się jednak, że zapotrzebowanie krajowe maleje, a nadzieje na zmianę wiążą właśnie z innowacyjnymi, mniej szkodliwymi wyrobami tytoniowymi.

Solidarność napisała z kolei do premiera Mateusza Morawieckiego. W liście podkreślają, że informowanie powinno przyczynić się do wzrostu wiedzy i świadomości palaczy, a nie mieć charakter reklamowy.

Więcej w „Rzeczpospolitej”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.