10.01.2019/13:37

Brexit nadchodzi! Lidl UK tworzy nowy zespół ds. odpraw celnych

Lidl organizuje nowy zespół pracowników, który zajmował się będzie odprawami celnymi i cłami. Firma przygotowuje się na Brexit, na skutek którego przywrócone zostaną cła i kontrola celna towarów importowanych z obszaru Unii Europejskiej.

20 grudnia ub. r. w serwisie internetowym Lidl UK pojawiły się ogłoszenia o naborze pracowników do nowego działu, organizowanego w kwaterze głównej sieci w londyńskiej dzielnicy Wimbledon. Firma poszukuje 7 osób do zespołu, który będzie się zajmował kwestiami związanymi z formalnościami celnymi na granicy z UE, która zostanie przywrócona po Brexicie.

„W procesie sprowadzania towarów handlowych z zagranicy Lidl ściśle przestrzega zaleceń, przepisów i procedur – a ponieważ Brexit zbliża się szybkimi krokami, procedury importowe stanowić będą większe wyzwanie. Dlatego potrzebujemy Ciebie” – zachęca dyskonter potencjalnych kandydatów.

Tworzony od podstaw zespół będzie miał za zadanie utrzymanie wydajnego i sprawnego procesu sprowadzania towarów z obszaru Unii Europejskiej w warunkach przywrócenia kontroli granicznej i taryf celnych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.