15.03.2017/10:14

Brexit zagrozi polskim biznesom?

Na Wyspach rozkwitły polskie spożywczaki, hurtownie czy firmy budowlane. Brexit może utrudnić im życie – podaje „Gazeta Wyborcza”.

W Wielkiej Brytanii działa około 30 000 firm założonych przez Polaków. Tylko w ostatnich dwóch latach przybyło ich 8000. Do tego trzeba doliczyć około 80 000 samozatrudnionych, w tym wielu w branży budowlanej i wykończeniowej: murarzy, malarzy, elektryków, hydraulików. Brexit oznacza dla nich jedno: niepewność. Dotyczy to zwłaszcza firm skupionych na imporcie polskich produktów. Kluczem do sukcesu polskich wyrobów w Wielkiej Brytanii  są bowiem ceny. Gdy dojdą do nich cła, produkty z polski mogą przestać być konkurencyjne. Według danych GUS żywność stanowi ponad 18 proc. całego polskiego eksportu do Zjednoczonego Królestwa. Po Brexicie problemy mogą mieć więc polskie sklepy i hurtownie w Wielkiej Brytanii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.