10.12.2018/10:54

Browar Jastrzębie przedłuża kampanię na platformie Beesfund

Browar Jastrzębie, spółka działająca w branży piwowarskiej, przedłuża termin kampanii equity crowdfunding prowadzonej poprzez platformę finansowania udziałowego Beesfund do końca grudnia 2018 roku. Browar pozyskał z niej jak dotąd ponad 1,38 mln zł od blisko 1800 akcjonariuszy i nadal zamierza zadebiutować na rynku NewConnect. 

W ramach kampanii crowdfundingowej prowadzonej poprzez platformę Beesfund, która rozpoczęła się październiku 2018 roku, spółka chce pozyskać do 4 mln zł. Kapitał ten zostanie przeznaczony na wybudowanie browaru, w tym zakup kadzi i osprzętu browarniczego, dzięki czemu spółka zamierza osiągnąć ważną pozycję na rynku browarów rzemieślniczych w Polsce.Do tej pory akcje Browaru Jastrzębie w ramach kampanii na Beesfund objęło 1798 inwestorów, którzy zainwestowali ponad 1 383 000 zł. 

To sukces zbiórki, bowiem żadnej innej spółce nie udało się pozyskać środków od tak dużej liczby akcjonariuszy w kampanii equity crowdfunding. Spółka oferuje inwestorom do 17 400 000 szt. akcji, które będą stanowiły 35,15% udziału w jej kapitale zakładowym. Następnym etapem rozwoju Browaru Jastrzębie ma być upublicznienie na rynku NewConnect. Zarząd spółki bardzo dobrze ocenia dotychczasowe rezultaty kampanii realizowanej poprzez Beesfund i zwraca uwagę na ogromną liczbę inwestorów, którzy zdecydowali się objąć jej akcje.

– Liczba akcjonariuszy, którzy objęli nasze akcje przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Nie pozyskaliśmy jeszcze pełnej zaplanowanej kwoty 4 mln zł, dlatego zdecydowaliśmy się przedłużyć termin zapisów. Pozyskany kapitał planujemy wykorzystać na budowę naszego browaru. Kolejnym etapem ma być debiut na rynku NewConnect. Jesteśmy przekonani, że upublicznienie spółki na alternatywnym rynku powinno nas jeszcze bardziej uwiarygodnić, a także umożliwić wzmacnianie pozycji – podkreśla Piotr Piekarski, prezes zarządu spółki Browar Jastrzębie.

Browar ma w ofercie 9 piwnych stylów, od standardowego Pilsa po mniej klasyczne pozycje takie jak: New Zeland Pale Ale lub Sorachi A

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.