28.05.2018/15:49

Bruksela wypowiada wojnę plastikowym słomkom

Komisja Europejska konkretyzuje swoje plany walki z plastikiem. Tylko w UE powstaje rocznie 26 mln ton odpadów z tworzyw sztucznych. Do recyklingu zbiera się zaledwie 30 proc. z nich – podaje wp.pl.

KE przedstawiła plany zakazu produktów jednorazowego użytku, o ile istnieją dla nich alternatywy. Chodzi przede wszystkim o plastikowe drobiazgi z katastrofalnymi skutkami dla środowiska – słomki do picia, mieszadełka do kawy czy zaciski do balonów.

Jak podaje wp.pl. celem KE jest zredukowanie gigantycznego plastikowego śmietnika, jakim stają się morza i oceany na świecie.

Jednocześnie KE chce zobowiązać państwa członkowskie do tego, by do 2025 r. co najmniej 90 proc. butelek PET zbieranych było oddzielne. Pomocne może być wprowadzenie kaucji na butelki, co np. w Niemczech zostało zastosowane już w 2003 r.

Więcej na wiadomosci.wp.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.