24.08.2018/16:55

Brytyjczycy chcą walczyć z paleniem przy pomocy e-papierosów

E-papierosy i podgrzewacze tytoniu powinny odgrywać kluczową rolę w walce z paleniem – takie stanowisko zajął międzypartyjny Komitet Naukowy brytyjskiej Izby Gmin.

O sprawie pisze portal lebensmittelpraxis.de. Według brytyjskich deputowanych, e-papierosy są o około 95 procent mniej szkodliwe niż zwykłe papierosy. W raporcie podkreślono także, iż obawy, że e-papierosy mogą zostać użyte, jako wprowadzenie do palenia klasycznych wyrobów tytoniowych, nie zostały potwierdzone.Zdaniem parlamentarzystów, ograniczenie liczby palących jest możliwe poprzez promocję e-papierosów. Komisja zaapelowała do rządu, aby akcyza na zwykłe papierosy została podniesiona, a palacze byli lepiej informowani o korzyściach płynących z używania e-papierosów w stosunku do klasycznych wyrobów. Członkowie komisji wezwali także brytyjski rząd do składania w przyszłości rocznych sprawozdań, dotyczących stosowania e-papierosów.Raport komitetu opiera się na około 100 badaniach i serii publicznych przesłuchań ekspertów. Jest on adresowany do rządu brytyjskiego, jednak żądania nie są w żaden sposób wiążące. Rząd musi jednak podać swoje stanowisko na piśmie, jeśli odrzuci raportowe propozycje. 
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.