19.01.2020/17:52

Brytyjska sieć oskarżona o dyskryminację przy rekrutacji. Nie przyznaje się, ale wypłaci odszkodowanie

Debenhams, brytyjska sieć domów towarowych, została oskarżona o dyskryminację podczas rekrutacji pracowników. Sieć nie przyznaje się do winy, jednak zdecydowała się wypłacić oskarżającej ją transseksualnej kobiecie zadośćuczynienie w wysokości 9 tys. funtów.

Sprawa dotyczyła Avy Moore, która ubiegała się o pracę jako tymczasowy asystent sprzedaży w domu towarowym w Newry w hrabstwie Down w okresie przed Bożym Narodzeniem 2018, ale jej kandydatura na to stanowisko została odrzucona.

Po tym, jak Moore otrzymała formalną negatywną odpowiedź w trakcie rekrutacji, otrzymała również anonimowy e-mail. Jego nadawca twierdził, że kobieta nie dostała pracy, ponieważ była transseksualistką.

Główny komisarz ds. Równości Michael Wardlow powiedział, że z zadowoleniem przyjął zobowiązanie Debenhams do współpracy z komisją w celu przeglądu jej polityki personalnej, praktyk i procedur dotyczących równości szans w pracy.

Sieć Debenhams nie przyznała się do dyskryminacji podczas rekrutacji, jednak zdecydowała się na ugodę i wypłacenie kobiecie 9 tys. funtów tytułem zadośćuczynienia. ”Jesteśmy pracodawcą zapewniającym równe szanse, zaangażowanym w promowanie równości i różnorodności we własnym biznesie i w całym sektorze. Decyzje dotyczące rekrutacji, szkolenia, awansu i warunków zatrudnienia opierają się wyłącznie na osobistych kompetencjach i wynikach” – napisano w oficjalnym oświadczeniu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.