10.09.2020/11:49

Brytyjskie Tesco przetestuje dostawy za pomocą dronów

Jeden z największych detalistów w Wielkiej Brytanii eksperymentuje z różnymi sposobami dotarcia do większej liczby klientów. W przyszłym miesiącu przetestuje dostawy artykułów spożywczych do domu za pomocą dronów. To nie jedyna firma, która w ostatnim czasie zdecydowała się na taki krok – podała agencja Reuters. 

Jak poinformował dyrektor generalny Tesco Dave Lewis, pilotaż odbędzie się w Irlandii, gdzie partner firmy – Manna ma już licencję na prowadzenie działalności.

W obliczu pandemii Civid-19, detaliści działający na rynku spożywczym szybko rozszerzyli usługi odbioru i dostawy, a kilku podąża za amerykańskim gigantem Amazon (AMZN.O) w testowaniu dronów.

Na przykład, w środę brytyjski Walmart (WMT.N), największy na świecie sprzedawca detaliczny będący właścicielem sieci spożywczej Asdy, poinformował, że we współpracy z firmą Flytrex, przeprowadzi pilotażowy projekt dostaw artykułów spożywczych i gospodarstwa domowego za pośrednictwem dronów.

„Oni (Manna) już udowodnili swoje możliwości, pytanie brzmi, jak wykorzystać tę możliwość i zastosować ją w Tesco i nad tym teraz pracujemy, zanim przejdziemy do testów” - powiedział Dave Lewis.

Claire Lorains, dyrektor ds. Innowacji w grupie supermarketów, powiedziała z kolei, że proces skupi się na dostawie zaledwie kilku artykułów spożywczych, będą one realizowane w ciągu 30 minut do godziny od złożenia zamówienia.

„Jeśli nasza próba z Manną zakończy się sukcesem, naprawdę uważamy, że istnieje możliwość dotarcia do wielu klientów za pośrednictwem naszych sklepów, które poszerzą ofertę o usługę dronów” - zaznaczyła Claire Lorains.

Dave Lewis dodał, że Tesco ma cztery priorytetowe obszary innowacji: produkty spożywcze i napoje oraz technologie, dane, robotyka i automatyka oraz opakowania.

Dyrektor generalny Tesco - Dave Lewis, ma ustąpić ze stanowiska pod koniec września, zastąpi Ken Murphy związany poprzednio z grupą medyczną Walgreens Boots Alliance (WBA.O). 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Laura 10.09.2020

    niech dronami usuną nieudacznych menadzerów ( także tych z Polski)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także