12.07.2020/20:03

Była żona właściciela Amazona najbogatszą kobietą Ameryki

MacKenzie Bezos, która po rozwodzie z Jeffem Bezosem, otrzymała jedną czwartą udziałów w Amazonie, została najbogatszą mieszkanką Ameryki. Majątek byłej żony właściciela Amazona wzrósł o ponad 23 mld dolarów do 62,3 mld dolarów.

Dzięki wzrostowi cen akcji Amazona, MacKenzie Bezos strąciła z tronu najbogatszej kobiety USA córkę założyciela największej amerykańskiej sieci handlowej Walmart - Alice Walton. W świecie bogatszą kobietą od MacKenzie Bezos jest tylko Francuzka Françoise Bettencourt Meyers - wnuczka założyciela imperium kosmetycznego L'Oreal, której majątek wart jest dziś 64 mld dolarów – podaje "Rzeczpospolita" powołując się na dane magazynu Forbes.

MacKenzie Bezos z domu Tuttle jest absolwentką uczelni Princeton, powieściopisarką i założycielką Bystander Revolution - organizacji przeciwdziałającej zastraszaniu, którą kieruje od 2014 r. Sześć lat temu rozwiodła się z Jeffem Bezosem. Otrzymała wtedy jedną czwartą jego udziałów w Amazon.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.