03.08.2016/09:26

Były szef Biedronki chce utworzyć portugalsko-rosyjską izbę handlową

Pedro Pereira da Silva, były dyrektor wykonawczy Biedronki, działa na rzecz utworzenia portugalsko-rosyjskiej izby handlowej. - Pewne działania w tym celu zostały już wykonane. Mam nadzieję, że wkrótce będziemy mogli usłyszeć coś więcej na ten temat – powiedział lizbońskiemu dziennikowi „Jornal de Negocios”.

Portugalski biznesmen w latach 2011-2015 pełnił funkcję CEO Biedronki. Dłużej, bo od 2008 r., stał na czele Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej. Pereira da Silva przyznał, że licząca na początku swojego istnienia zaledwie 22 firmy instytucja powiększyła się znacznie, pomagając w rozwijaniu handlu swoim licznym dziś członkom. - Jej aktywność była nie tylko korzystna dla spółek z Portugalii, ale również dla podmiotów z Polski. Wierzę, że podobną instytucję uda nam się również uruchomić w Rosji – stwierdził Pereira da Silva.

Były szef Biedronki był związany z grupą Jeronimo Martins od 1990 r. Na początku dekady lat 2000 Portugalczyk zasilił struktury polskiego oddziału detalisty. Na jesieni ub.r. został odznaczony przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej. Wyróżnienie przyznano Silvie w dowód uznania za sukces portugalskiego detalisty nad Wisłą. Inna kandydatura do tego odznaczenia, aktualnego prezesa grupy JM Pedro Soaresa dos Santosa, została odrzucona przez kancelarię prezydenta Bronisława Komorowskiego. W marcu br. Pedro Pereira da Silva objął stery grupy Dixi, operatora trzech formatów sklepów w Rosji.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.