10.03.2016/00:35

Były szef Biedronki prezesem rosyjskiej sieci Diksi

Pedro Pereira da Silva, były dyrektor operacyjny i menadżer na Polskę Grupy Jeronimo Martins, szef sieci Biedronka objął funkcję prezesa w rosyjskiej sieci handlowej Grupy Dixy – dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl. Dotychczasowy szef spółki Sergey Belyakov będzie kontynuować pracę w firmie na stanowisku wiceprezesa ds. finansów.

- Dixy ciągle wzmacnia swoją pozycję na rosyjskim detalicznym rynku spożywczym. Powołanie Pedro Manuel Pereira da Silvy na prezesa firmy jest ważnym krokiem w tym procesie. Na czele firmy wstaje teraz lider z głęboką znajomością rynku detalicznego i wyjątkowych cechach przywódczych. Jestem absolutnie pewien przyszłego sukcesu firmy i jej zespołu - mówi Igor Kesaev, prezes zarządu Grupy Diksi.

- Mam zaszczyt być częścią firmy Diksi i jej profesjonalnego zespołu. Będziemy zwiększać dynamiczne zwiększać wyniki Grupy  i jednocześnie w sposób zrównoważony będziemy rozwijać portfel marek Diksi. Jestem wdzięczny aukcjonariuszom i Radzie Dyrektorów za ich zaufanie. Jestem bardzo zainteresowany rosyjskim rynkiem detalicznym i jestem gotowy wykorzystać moje międzynarodowe doświadczenie dla rozwoju firmy. Z wielkim entuzjazmem przyjmuję kontrolę nad Grupą i jestem pewny naszego wspólnego sukcesu - tłumaczy Pedro Manuel Pereira da Silva, prezes Grupy Diksi.
 

Pedro Pereira da Silva, prezes Grupy DixyPedro Pereira da Silva, prezes Grupy Dixy

 


Pedro Pereira da Silva pracował dla Grupy Jeronimo Martins przez 25 lat temu, w tym 15 lat w Polsce. Uważany jest za twórcę ogromnego sukcesu sieci Biedronka, jaki sieć odniosła na krajowym rynku. Da Silvę w Polsce na stanowisku dyrektora generalnego zastąpił 1 stycznia 2016 roku Luis Araujo.

Należąca do Grupy Mercury sieć Diksi, to trzeci co do wielkości operator handlowy w Rosji. Firma zarządza obecnie siecią ponad 2700 sklepów w różnych formatach od hiper- i supermarketów, przez sklepy osiedlowe po placówki convenience. Firma działa głównie w największych rosyjskich miastach, czyli Moskwie i Petersburgu, ma sklepy w trzech okręgach Federacji Rosyjskiej: Centralnym, Północno-zachodnim i na Uralu. Co ciekawe sklepy sieci można znaleźć również niedaleko polskiej granicy w  Obwodzie Kaliningradzkim.

W portfolio firmy są sklepy pod szyldami: Diksi, Minimart, Megamart, Cash, Dömev, Viktoriya i Viktoriya Supermarket, a także osiem centrów dystrybucyjnych i własną flotę transportową.

W 2015 r. Grupa Diksi zanotowała (w lokalnej walucie) wzrost przychodów o 18,9 proc. do 272,3 mld rubi. Jednak w dolarach amerykańskich firma odnotowała potężne spadki sięgające 25 proc., do 4,5 mld USD .

Głównymi rywalami Grupy Diksi są sieci X5 Retail Group, Magnit, Metro Group i Auchan.

 

 

 

 

 

 

 

Logo sieci DixyLogo sieci Dixy

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.