02.09.2020/08:41

Były szef Carrefour Polska objął stanowisko dyrektora generalnego Carrefour Italia

Od wtorku 1 września Christophe Rabatel, do niedawna dyrektor generalny Carrefour Polska, objął analogiczne stanowisko we włoskim oddziale francuskiej sieci. Został także członkiem zarządu w centrali Grupy Carrefour.

O tym, że należy spodziewać się takiej zmiany, Carrefour informował już w połowie lipca. W Polsce obowiązki dyrektora generalnego sieci Carrefour tymczasowo pełni Tareck Ouaibi, obecnie dyrektor operacyjny Carrefour Polska.

We Włoszech Rabatel zastąpił Gérarda Lavinay, który przeszedł do emerytury. Na szczególnie konkurencyjnym rynku włoskim, Christophe Rabatel będzie odpowiedzialny za realizację wdrażanej od dwóch lat strategii transformacji i dalszy rozwój Carrefour Włochy. Menedżer skupi się m.in. na ekspansji formatów Market i Express, przeglądu modelu hipermarketu, rozwój e-commerce oraz reorganizację krajowej centrali.

Christophe Rabatel dołączył do grupy Carrefour w 2004 roku. Pełnił funkcje finansowe w regionie Europy: został dyrektorem finansowym i administracyjnym Carrefour w Turcji, a następniedyrektorem finansowym, ekspansji i organizacji Carrefour we Francji. Następnie objął obowiązki operacyjne w oddziale Carrefour Proximity we Francji, jako dyrektor regionalny, zanim został w marcu 2015 roku dyrektorem wykonawczym Carrefour Proximity. Od lipca 2018 roku Rabatel był dyrektorem generalnym Carrefour Polska.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także