29.06.2020/11:29

Były współwłaściciel Dino wiąże nadzieje z inwestycją w sieć stacji Moya

Enterprise Investors, jeszcze niedawno współwłaściciel sieci Dino (zanim wyszedł z inwestycji poprzez wpuszczenie detalisty na GPW), wiąże duże nadzieje ze swoją kolejną inwestycją w firmę Anwim, czyli operatora sieci stacji paliwowych Moya - donosi "Puls Biznesu".

Anwim, jak już informowaliśmy na portalu wiadomoscihandlowe.pl, chce przejąć w tym roku 26 stacji samoobsługowych eMila od firmy BM Reflex. Kolejne cztery obiekty mogą zostać przejęte w 2021 r. Oczywiście wcześniej zielone światło na taką transakcję musi dać UOKiK.

Jak czytamy w "Pulsie Biznesu", Anwim nie próżnuje w czasie koronakryzysu, lecz odważnymi krokami stara się zwiększyć udziały w rynku paliwowym. Członek zarządu Anwimu Paweł Grzywaczewski potwierdza w rozmowie z gazetą, że firma wykorzystała pandemię na przyspieszenie ekspansji. W tym trudnym okresie podpisała ok. 10 nowych umów nabycia lub dzierżawy stacji. Kolejne negocjacje wciąż trwają.

Anwim na koniec 2019 r. miał 243 stacje Moya, a na koniec pierwszego kwartału - według danych POPiHN - 248 stacji. Firma jest liderem na rynku operatorów niezależnych od koncernów państwowych.

źródło: "Puls Biznesu"

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.