07.03.2018/13:01

Carrefour integruje swoje sklepy internetowe w Polsce w jednej domenie

Carrefour przeprowadził integrację swoich sklepów online, działających w Polsce, łącząc w jednej domenie carrefour.pl produkty spożywcze i artykuły nieżywnościowe. Żywność dostępna jest w serwisie Carrefour.pl – Zakupy Codzienne. Nowa platforma ruszyła 6 marca. Dostawy zamówień z platformy realizowane są 7 dni w tygodniu.

Serwis integruje także programy lojalnościowe, takie jak karta Rodzinka czy SąSiatki. Użytkownicy e-sklepu mają do wyboru różne alternatywne usługi odbioru zamówień – z wykorzystaniem Coolomatów, w punkcie odbioru przesyłek Drive oraz z dostawą do domu. Zmiana domeny promowana jest przez sieć jako Wielka Przeprowadzka „zarządzona przez Napoleona”.

Biuro prasowe Carrefoura poinformowało wiadomoscihandlowe.pl, że celem operacji jest „integracja platformy carrefour.pl (non-food) z ecarrefour.pl (food, czyli zakupy codzienne) w jednej domenie carrefour.pl (alternatywny adres bezpośrednio dla foodu to właśnie zakupycodzienne.carrefour.pl)”.

– Sklep będzie działał także w niedziele, a odbiór zamówień w niedzielę będzie możliwy w Coolomacie, w punkcie Drive oraz poprzez dostawę do domu. W aplikacji Mój Carrefour dostępna będzie również opcja dostawy tego samego dnia. Wszystkie rozwiązania dotyczą tylko zakupów spożywczych w Warszawie – wyjaśnia Carrefour.

Obecnie usługa Drive dostępna jest tylko w jednym sklepie, w hipermarkecie Carrefour Targówek przy ul. Głębockiej w Warszawie. Z informacji uzyskanych przez nas w biurze prasowym Carrefour wynika, że w chwili obecnej firma ogranicza się do obsługi tylko tego jednego punktu odbioru.

Jak wynika z regulaminu serwisu, „Dostawa Towarów jest realizowana 7 dni w tygodniu od poniedziałku do soboty w godzinach od 8:00 do 22:00, w niedziele od 8:00 do 20:00, z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy.” Z tego zapisu nie wynika wprost, że e-sklep nie będzie realizował dostaw w niedziele objęte zakazem handlu, ponieważ nie są one dniami ustawowo wolnymi od pracy.

Warto zwrócić uwagę, że w ofercie serwisu Carrefour.pl – Zakupy Codzienne znajduje się także świeża żywność, w tym towary o wadze zmiennej, tj. takie, których cena zależna jest od ich wagi (m.in. mięso, warzywa, owoce). Cena takiego towaru określona jest jako cena za daną jednostkę wagi (np. kilogram, 100 gramów itd.).

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Qba 08.03.2018

    Warto zwrócić uwagę że, ten e-sklep będzie realizował dostawy w niedziele objęte zakazem handlu poprzez zewnętrznych kurierów.

  • fan 08.03.2018

    Postawcie COOLOMAT w PŁOCKU !!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.