25.05.2017/12:28

Carrefour inwestuje w Polsce w zielone technologie

Carrefour inwestuje w Polsce w technologie przyjazne środowisku naturalnemu. Francuski operator nie tylko wymienia systemy oświetleniowe i chłodnice na bardziej oszczędne, ale inwestuje także w instalacje geotermiczne.

Już w prawie 150 sklepach Carrefour Polska wymienił oświetlenie na, oświetlenie typu LED. – To duża wydatek, ale zwrot z inwestycje następuje bardzo dynamicznie.  Nowe rozwiązanie daje nam możliwość zredukowania kosztów o ponad 40 proc. – tłumaczy Robert Noceń, sekretarz generalny i członek zarządu Carrefour Polska.

Firma Carrefour inwestuje także w wymianę systemów chłodniczych funkcjonujących na bazie szkodliwego dla środowiska freonu,na instalacje wykorzystujące CO2. – Mamy obecnie ponad 25 sklepów, w których zostały zainstalowane nowe systemy chłodzenia – mówi Robert Noceń.

Firma rozwija w Polsce projekty związane z wykorzystaniem energii geotermalnej. – Mamy już pięć obiektów handlowych w Polsce, które mają już instalacje geotermiczne. Dzięki nim nasze sklepy wykorzystują energię cieplną ziemi, aby w zimie ogrzewać wnętrze obiektu, a latem je chłodzić – wyjaśnia przedstawiciel Carrefour Polska.

Carrefour Polska ma w Polsce ponad 800 sklepów w pięciu formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw. Carrefour Polska jest częścią Grupy Carrefour, sieci spożywczej, która ma blisko 12 000 sklepów w ponad 30 krajach. Grupa Carrefour jest siecią multilokalną, multiformatową i multikanałową, obsługującą codziennie 13 milionów klientów na całym świecie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.