12.09.2018/13:01

Carrefour kończy z otwieraniem hipermarketów w Polsce i stawia na sklepy convenience

Carrefour Polska ogranicza inwestycje w największy format sklepów i skupi się na rozwoju placówek osiedlowych i e-commerce. - Mamy obecnie w Polsce 89 hipermarketów, to daje nam dobre pokrycie terytorialne w przypadku polski. Chwilowo nie mamy w planie otwierania kolejnych, a w tym roku z pewnością tego nie uruchomimy żadnego sklepu wielkopowierzchniowego – mówi Christophe Rabatel, dyrektor generalny Carrefour Polska.

Już kilka miesięcy temu Guillaume de Colonges, były szef Carrefour Polska sygnalizował, że firma nie będzie otwierać już kolejnych hipermarketów z wyjątkiem sytuacji, w której „trafi się jakaś niezwykle atrakcyjna okazja”.

Wydaje się, że jest to niezwykle ważna deklaracja w przypadku francuskiego operatora, który jeszcze dwa lata temu sygnalizował, że w samej Warszawie jest miejsce na kilka nowych hipermarketów w formacie kompaktowym. To także sygnał, że operator zgodnie z nową strategią grupy „Carrefour 2022”, która zakłada m.in. skupienie się na rozwoju w obszarze nowych technologii i e-commerce, a także rozwoju najmniejszych formatów sklepów.

- W tym roku nie planujemy otwierania kolejnych hipermarketów, ale otworzymy za to dwa nowe supermarkety. Jednocześnie kilka naszych własnych placówek w tym formacie trafi w ręce franczyzobiorców – wyjaśnia Christophe Rabatel.

Nasza ekspansja będzie się koncentrować na małych formatach sklepów, czyli marketach osiedlowych i sklepach convenience. W 2018 r. otworzymy ich ok. 100, podobnie jak rok wcześniej – podsumowuje nowy szef Carrefour Polska.

Carrefour Polska to omnikanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych oraz sieci ponad 40 stacji paliw.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.