04.09.2020/14:49

Carrefour ma już 20 supermarketów działających w modelu franczyzowym

Dzięki otwarciu supermarketu w Radomiu przy ul. Gagarina 9, sieć Carrefour dysponuje już 20 sklepami w tym formacie działającymi w modelu franczyzowym. Ogółem francuska sieć ma już ponad 155 supermarketów w naszym kraju, przy czym zdecydowana większość to placówki własne.

Aktualnie w sieci franczyzowej Carrefour Polska działa 14 supermarketów w wolnostojących pawilonach handlowych, 5 w centrach handlowych i retail parkach oraz 1 usytuowany na stacji paliw.

Najnowsza, radomska placówka handlowa dysponuje powierzchnią 788 mkw. Carrefour otwiera supermarkety franczyzowe w lokalizacjach, w których sala sprzedaży przekracza 500 mkw.

- Polscy przedsiębiorcy coraz chętniej prowadzą działalności pod szyldem znanej marki, co potwierdza rosnąca z roku na rok liczba placówek franczyzowych. Dlatego Carrefour Polska oferuje im różne możliwości współpracy, od małych sklepów osiedlowych i wielskich, przez sklepy na stacjach paliw, większe placówki convenience aż po supermarkety franczyzowe - tłumaczy sieć handlowa w komunikacie.

Na koniec czerwca bieżącego roku w skład sieci Carrefour w Polsce wchodziło 90 hipermarketów, 154 supermarkety i 679 sklepy convenience, czyli razem 923 sklepy. Więcej placówek sieć posiada jedynie na rodzimym rynku francuskim (5,4 tys.), a także na rynkach hiszpańskim (prawie 1,2 tys.) i włoskim (ok. 1,5 tys. sklepów).

Stoisko warzywne w sklepie Carrefour w Radomiu (fot. materiały prasowe)

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także