04.06.2019/10:31

Carrefour notuje wzrost sprzedaży dzięki technologii blockchain

Technologia blockchain zaczyna przynosić detaliście francuskiemu pierwsze korzyści. Jak dowiedział się Reuters, Carrefour odnotował wzrost sprzedaży produktów, których łańcuch dostaw można prześledzić dzięki systemom opartym na tej technologii – informuje serwis specjalistyczny Cointelegraph.

Carrefour zaczął swoją przygodę z blockchain w ubiegłym roku, przyłaczając się do bazującej na tej technologii platformy śledzącej drogę żywności w łańcuchu dostaw pn. Food Trust, opracowanej przez amerykański koncern IBM. Obecnie detalista umożliwia śledzenie drogi żywności „z pola na stół” w przypadku ok. 20 produktów, takich jak mięso, mleko czy owoce.

Konsumenci chcący dokonywać świadomych wyborów w zakresie jakości żywności mogą dzięki temu systemowi unikać produktów zawierających GMO, antybiotyki czy pestycydy. Pierwsze analizy dokonane przez Carrefour pokazują, że taka możliwość stanowi istotną zachętę do większych zakupów, szczególnie wśród Milennialsów. Produkty, w przypadku których te informacje są dostępne sprzedają się znacznie lepiej, niż ich odpowiedniki, nie objęte śledzeniem blockchain – relacjonuje Cointelegraph.

Wśród konsumentów najchętniej korzystających z systemu śledzenia drogi żywności w łańcuchu dostaw przodują Chińczycy, Włosi i Francuzi.

W tym roku Carrefour zamierza wprowadzić blockchain do kontroli kolejnych 100 produktów, w tym także nieżywnościowych.

Źródło: cointelegraph.com

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.