03.04.2017/10:10

Carrefour otwiera supermarket premium na Ścianie Wschodniej

Carrefour Polska wynajął powierzchnię handlową w Galerii Olimp w Lublinie. Sklep francuskiej sieci w Galerii Olimp sieć zajmie powierzchnię 2200 mkw. i zaoferuje klientom supermarket zrealizowany w najnowocześniejszym koncepcie. Sklep będzie się wyróżniać designerskim wystrojem wnętrza i nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie zarówno oferty handlowej, jak i marketingu czy digitalizacji.

Carrefour ma dość słabą reprezentację na rynku handlowym w Lublinie (1 hipermarket, 2 supermarkety, 2 sklepy typu Express i 3 sklepy convenience). Uruchomienie trzeciego supermarketu oznacza znaczne wzmocnienie obecności na lokalnym rynku, a przy okazji sygnalizuje, że Carrefour będzie szukał swoich szans także w miastach i miasteczkach na Ścianie Wschodniej.

- Supermarket Carrefour w Galerii Olimp będzie w Lublinie trzecim sklepem w tym formacie. Zależało nam na znalezieniu dobrej lokalizacji w galerii handlowej, która cieszy się ugruntowaną pozycją i zaufaniem klientów. Wierzymy, że wybrany przez nas obiekt spełni nasze kryteria i pozwoli nam zwiększyć nasz udział w lokalnym rynku – mówi Ronan Martin, wiceprezes Carrefour ds. ekspansji i centrów handlowych.

- Dołączenie Carrefour do grona najemców Galerii Olimp to kolejny etap rozwoju oferty centrum — mówi Tomasz Dębiec, dyrektor Galerii Olimp. – Działamy na rynku od 2000 roku i przez ten czas zbudowaliśmy mocną pozycję na bardzo konkurencyjnym rynku lubelskim. Znamy oczekiwania i preferencje naszych klientów, ceniących jakość oferty, szerokość asortymentu, w tym kategorii selektywnych, dlatego jesteśmy pewni, że oferta supermarketu Carrefour idealnie odpowie na to zapotrzebowanie i przyczyni się do umocnienia pozycji Galerii Olimp.

- Roszady zachodzące w ofercie Galerii Olimp są odpowiedzią na zmieniające się potrzeby klientów oraz zmiany otoczenia konkurencyjnego w Lublinie. Obecnie trwa tu także rewitalizacja najstarszej części obiektu, gdzie na połowie powierzchni otwarto już klub fitness Get Gym, który zajął 1700 mkw., sklep KIK, Drogerię Natura oraz jedyny w rejonie klub wspinaczki Sky Park na powierzchni 1100 mkw. – komentuje Marta Machus-Burek, dyrektor Działu Powierzchni Handlowych Colliers International.

Do grona najemców galerii dołączyły w ostatnim czasie marki, takie jak: Unisono, Yes, Komfort, Verona, Masha Clothes, apteka Dr Zdrowie, zaś w najbliższym czasie otworzą się salony Vistuli i Wólczanki, sklep Venezia, jak również kolejna, większa drogeria Rossmann.

Galeria Olimp to centrum handlowo-rozrywkowe położone w północnej części Lublina przy głównej drodze dojazdowej do miasta i w bezpośrednim sąsiedztwie największych osiedli mieszkaniowych. Jest to jeden z największych obiektów tego typu w regionie Lubelszczyzny. Na powierzchni blisko 60 000 mkw. GLA znajduje się ponad 260 sklepów marek międzynarodowych, krajowych i lokalnych, z licznymi restauracjami i kawiarniami, hipermarketem budowlanym Leroy Merlin, multipleksem Multikino oraz szeroką ofertą  modową, jak również rozrywkowo–sportową. Centrum odwiedza rocznie ponad 7 mln klientów. Właścicielem i administratorem kompleksu jest lubelska firma PHUT Transhurt.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.