11.06.2018/14:34

Carrefour Polska ma już ponad 600 sklepów franczyzowych

Pod szyldem Carrefour w Polsce działa już ponad 600 sklepów franczyzowych w trzech różnych formatach. Jednocześnie firma oferuje współpracę w ramach klasycznej franczyzy oraz ajencji. Ajencja sklepu Carrefour Express to rozwiązanie dla osób, które chcą rozpocząć działalność handlową na swój własny rachunek, ale posiadają ograniczone środki.

W modelu współpracy ajencyjnej Carrefour pozostaje głównym inwestorem – posiada prawa do lokalu i opłaca koszty związane z jego adaptacją i wyposażeniem. Inwestycja, którą ponosi ajent, ogranicza się do zakupu drukarek fiskalnych oraz opłacenia koncesji na alkohol i ubezpieczenia lokalu, dzięki czemu ajencję charakteryzuje niższy finansowy próg wejścia od klasycznej franczyzy.

W ramach współpracy Carrefour zapewnia system bonusowy, wsparcie doświadczonego zespołu doradców oraz zdefiniowany asortyment, dopasowany do lokalizacji i potrzeb klienta. Carrefour w modelu ajencyjnym przewiduje również możliwość przekształcenia współpracy we franczyzę po pewnym czasie.

– Dzięki współpracy z Carrefour początkującemu przedsiębiorcy łatwiej będzie postawić pierwsze kroki w prowadzeniu własnego biznesu. Rozpoznawalność marki Carrefour ułatwia zaistnienie w świadomości klientów. Aktualnie poszukujemy ajentów w Warszawie, Krakowie oraz w Trójmieście, oferując im lokale z ugruntowaną pozycją na rynku – powiedział Michał Florkiewicz, dyrektor sklepów convenience w Carrefour Polska.

Wśród dostępnych formatów sklepów Carrefour najlepiej dopasowanym do wymogów ajencji jest Carrefour Express convenience. Są to samoobsługowe sklepy z pomarańczowym logo o powierzchni do 200 mkw. Sklepy convenience są najczęściej zlokalizowane w miejscach o dużym natężeniu ruchu, np. w centrum wielkich miast. Ten sklep samoobsługowy dobrze wpisuje się w oczekiwania i szybkie tempo życia mieszkańców dużych miast, którzy szukają wygodnych sklepów blisko domu lub w drodze do pracy, aby szybko zrobić podstawowe zakupy spożywcze.

W ofercie sklepów Carrefour Express convenience znajduje się m.in. szeroki asortyment dań gotowych oraz jedzenia na wynos. Dzięki małej powierzchni sklepu ajent może również prowadzić osobiście handel w niedziele objęte zakazem handlu, co podwyższa rentowność biznesu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.