04.09.2018/11:31

Carrefour: Prezes Danone'a kluczowym członkiem naszego Komitetu Doradczego ds. Żywności

Alexandre Bompard zrealizował zamiar ogłoszony na początku roku Carrefour ogłosił 2 września powstanie Komitetu Doradczego ds. Żywności, który ma pomóc koncernowi w zajęciu wiodącej pozycji w zakresie poprawy jakości żywności w handlu detalicznym. Jego "kluczowym członkiem" został Emmanuel Faber, CEO firmy Danone.

Aby zrealizować program Food Transition For All (transformacja rynku żywności dla wszystkich), Carrefour wprowadził w ostatnich miesiącach istotne zmiany w systemie zarządzania. Laurent Vallée, sekretarz generalny Grupy Carrefour, został w styczniu dodatkowo mianowany szefem programu transformacji rynku żywności w ramach całej grupy. Jego bezpośrednim podwładnym został Benoit Soury, dyrektor ds. rynku organicznego.

23 stycznia 2018 r. prezes Grupy Carrefour Alexandre Bompard ogłosił zamiar utworzenia Komitetu Doradczego ds. Żywności. Komitet, składający się z siedmiu osób spoza Grupy Carrefour, został powołany 2 września 2018 r. Jego członkowie pochodzą z różnych kręgów biznesowych i mają różne doświadczenie, ale wszystkie są zdecydowane stawiać czoła wyzwaniom związanym z dostępną na rynku żywnością. Pierwsze posiedzenie tego ciała doradczego odbędzie się w październiku.

Przewodniczącym Komitetu został Laurent Vallée z Carrefoura. Jego zadaniem będzie wspieranie firmy w transformacji modelu biznesowego, uczestniczenie w konkretnych projektach związanych z transformacją oferty żywnościowej sieci, dzielenie się dobrymi praktykami, proponowanie nowych rozwiązań oraz prowadzenie debaty na temat przyszłych zmian w konsumpcji żywności.

Skład Komitetu Doradczego ds. Żywności jest niezwykle zróżnicowany i daje dobre wyobrażenie o jego zadaniach. Członkowie zespołu to eksperci z doświadczeniem interdyscyplinarnym:

Lucie Basch, założycielka start-upu Too Good To Go, który rozwija aplikację służącą do ograniczania marnowania żywności. Za jej pośrednictwem konsumenci dowiadują się, że detaliści dysponują niesprzedaną pełnowartościową żywnością i mogą ją odebrać i spożytkować. W skali kontynentu użytkownicy aplikacji spożytkowali żywność stanowiącą odpowiednik 6 mln posiłków.

Myriam Bouré, współzałożycielka Open Food France, otwartą platformę sprzedażową, dzięki której rolnicy, właściciele lokali gastronomicznych i zwykli konsumenci mogą tworzyć własne, niezależne kanały dystrybucji żywności.

Emmanuel Faber, prezes zarządu firmy Danone, który jest osobiście zaangażowany w działania na rzecz rewolucji na rynku żywności oraz w rozwijanie nowych, bardziej zrównoważonych modeli biznesowych. „Emmanuel Faber jest dla nas kluczowym partnerem, który pomoże nam we wdrażaniu programu transformacji rynku żywności Food Transition For All” – zapewnia Carrefour w komunikacie prasowym.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.