26.11.2018/13:10

Carrefour przejmie lokalizację w Skoroszach po Piotrze i Pawle

Nowa placówka Carrefour Market powstanie w warszawskim Centrum Handlowym Skorosze. Zajmie miejsce po sklepie sieci Piotr i Paweł. W sklepie trwają właśnie prace remontowe.

Nowy sklep będzie dysponował prawie 2000 metrową salą sprzedaży. To efekt podziału, do którego doszło kilka tygodni temu. W wydzielonej, mniejszej części otwarty zostanie niebawem sklep sieci CCC.

To koniec jednego z najlepszych sklepów sieci Piotr i Paweł, który przejął tę lokalizację po upadku Almy. Jeszcze niedawno wydawało się, że wywodząca się z Poznania sieć nadal będzie jednym z najemców lokalu w CH Skorosze. Pierwotna powierzchnia zajmowana przez Piotra i Pawła, za porozumieniem z operatorem centrum, została zmniejszona z 2757 mkw do 1860 mkw, spadł też czynsz, co miało przełożyć się na poprawę kondycji finansowej sieci.

Później nastąpił jednak zwrot. Wynajmujący zerwał rozmowy i wystąpił do komornika, który wszczął przeciwko sieci egzekucję, która skutkowała całkowitym zamknięciem sklepu. Sieć zapewniała, że nie miało to związku z zaległościami w płatnościach. Piotr i Paweł stwierdził, że był to ruch niezgodny ze wcześniejszymi ustaleniami i zapowiedział pozew do sadu.

To jedno z wielu zamknięć Piotra i Pawła w ostatnim czasie. 14 września zamknięto 7 sklepów w Koszalinie, Lubinie, Wejherowie, Krakowie, Warszawie, Szczecinie i Grudziądzu. Tydzień później zlikwidowano punkt w Łodzi, przy ul. Hetmańskiej, a 30 września był ostatnim dniem funkcjonowania marketu w Warszawie przy ul. Pileckiego. Na liście zamkniętych placówek znajduje się pięć sklepów, które kupiła Biedronka. Szyld zmieniły sklepy znajdujące się w: Kaliszu (ul. Młynarska), Wrocławiu (ul. Grabiszyńska i ul. Dokerska), Tychach (ul. Towarowa) oraz Poznaniu (ul. Szwedzka). W tych lokalach Biedronka uruchomiła specjalne sklepy "premium".

Jak deklarował we wrześniowej rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl Marek Miętka, prezes Piotra i Pawła, docelowo zamkniętych będzie co najmniej 20 sklepów Piotra i Pawła.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.