28.02.2020/11:52

Carrefour przejmuje sklep Tesco w Bełchatowie

UOKiK wydał zgodę na nabycie przez Carrefour Polska części mienia EPP Retail – Galeria Olimpia Sp. z o.o., w której obiekcie działał hipermarket Tesco.

EPP Retail – Galeria Olimpia to spółka z siedzibą w Warszawie przy Al. Jana Pawła II 22. Pod tym samym adresem działa firma EPP Poland, największy w Polsce właściciel centrów handlowych pod względem posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Należy do niego 31 obiektów, m.in. Galeria Olimpia w Bełchatowie, w której działa hipermarket Tesco. To właśnie ten hipermarket zostanie przejęty przez Carrefour. 

Na decyzję UOKiK czeka też wniosek w sprawie nabycia przez Carrefour Polska części mienia Kasama Investments. Jeśli urząd antymonopolowy wyrazi zgodę na koncentrację, to również hipermarket Tesco w CH Magnolia Park we Wrocławiu zostanie zastąpiony przez sklep sieci Carrefour.

Carrefour Polska to wielokanałowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów w 5 formatach: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Ponadto Carrefour jest zarządcą 45 centrów i pasaży handlowych oraz 43 stacji paliw.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Ktos 29.02.2020

    Super było by gdyby Carrefur zainteresował innymi marketami po byłym Tesco .

  • Ryba 28.02.2020

    @WiadomościHandlowe. Co z innymi obiektami? Interesują mnie zwłaszcza te, które są własnością Tesco, np Górczewska. Macie pewnie swoje źródła ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.