08.09.2017/15:56

Carrefour przyspiesza rozwój formatu gastronomicznego Bon App!

Od 2015 r. trwały programy pilotażowe, prowadzone w dwóch placówkach w Paryżu. Od maja br. koncept został wdrożony w kilku innych francuskich miastach, m.in. Arras, Montpellier i St Etienne Placówki mają średnio ok. 60 mkw powierzchni i przeznaczone są wyłącznie pod funkcje gastronomiczne – relacjonuje Planet Retail.

W Bon App! można zjeść pełny posiłek, ale podstawowa oferta to przekąski na wynos. W sumie dostępnych jest ok. 800 produktów, w tym pozycje do kupienia tylko w Bon App!. Są propozycje na wszystkie pory dnia. Produkty podzielone są na sekcje, a oferta jest regularnie aktualizowana – często tematycznie, np. pojawia się żywność organiczna, kuchnie świata czy potrawy z USA. W menu są gorące przekąski, sałatki, zdrowe i organiczne przekąski, a także kanapki i zimne napoje.

Zdaniem Planet Retail Carrefour porusza się w zgodzie z trendami przyszłości, rozwijając obok supermarketów ofertę gastronomiczną. Populacja Europy starzeje się, zmniejsza się średnia liczebność gospodarstw domowych, a to zwiększa liczbę osób jadających poza domem. Dla starszych osób takie placówki foodservice to także miejsca spotkań, a małe liczebnie gospodarstwa domowe chętniej rezygnują z gotowania na rzecz posiłku „na mieście”.

Jednak prowadzenie lokali przeznaczonych wyłącznie dla małej gastronomii nie gwarantuje sukcesu. Próbowały tego różne sieci detaliczne, z umiarkowanym powodzeniem – Sainsbury w Wielkiej Brytanii z konceptem Fresh Kitchen czy Rewe, które właśnie likwiduje sieć Oh Angie!.

Carrefourowi powinno pójść łatwiej, ponieważ rozbudowuje i adaptuje ofertę foodservice dostępną w istniejących sklepach convenience, może zatem znacząco zmniejszyć koszty związane z budową niezależnej sieci gastronomicznej, takie jak logistyka czy inwestycje w nowe obiekty. Koncept Bon App! może ponadto przyciągać klientów do innych placówek sieci – podsumowuje Planet Retail.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.