18.11.2016/09:11

Carrefour przyspiesza z inwestycjami w Polsce

- Dynamika rozwoju naszej sieci w Polsce przyśpieszyła i mamy nadzieję, że dzięki nowym inwestycjom uda się ten trend utrzymać, mimo wielu wyzwań przed nami – mówi w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Guillaume de Colonges, prezes Carrefour Polska.

Plany rozwoju Carrefoura z wiosny tego roku zostaną zrealizowane?

Tegoroczny plan inwestycyjny zostanie zrealizowany. Otworzyliśmy dwa hipermarkety, które planowaliśmy już od dawna, a także dziesięć nowych supermarketów. Pojawi się także w sumie ponad sto sklepów franczyzowych. Nakłady inwestycyjne na rok 2016 szacujemy na ok. 265 mln zł.

Rozpoczęła się budowa nowego centrum logistycznego pod Bydgoszczą na potrzeby Carrefour. Czy to sygnał, że firma pomimo trudnego otoczenia polityczno-gospodarczo-konkurencyjnego zdecydowała, że chce walczyć o polski rynek i polskiego konsumenta?

Po pierwsze, sieć naszych sklepów w tamtym regionie jest już na tyle rozbudowana, że nowy magazyn wygeneruje istotne oszczędności w transporcie towarów do sklepów. Obecnie zaopatrujemy je z bardziej oddalonych lokalizacji w Tomaszowie Mazowieckim i Piotrkowie Trybunalskim. Po drugie, prognozowany rozwój sieci sklepów convenience sprawia, że musimy być przygotowani pod względem dostępnej powierzchni na ich obsługę logistyczną. Po trzecie, nowy magazyn wpłynie na naszą elastyczność - mając trzy duże ośrodki dystrybucji jesteśmy w stanie lepiej zareagować na ewentualne nieprzewidziane problemy w którymkolwiek z nich. To kolejna z naszych nowych inwestycji.

Jakie znaczenie dla Carrefoura ma nowo budowany magazyn w Bydgoszczy?

Z magazynu w Bydgoszczy obsługiwane będą wszystkie formaty stacjonarne Carrefour Polska na północy i zachodzie kraju – m.in. w Szczecinie, Gdańsku, Poznaniu, Zielonej Górze i Wrocławiu. W nowym obiekcie będą przechowywane zarówno produkty suche, jak i świeże.

Nowy magazyn ograniczy w przyszłości koszty logistyki i odciąży już działające magazyny sieci w Polsce. Czy uruchomienie magazynu pod Bydgoszczą oznacza zmiany w łańcuchu dostaw Carrefoura w Polsce – np. ograniczenie powierzchni lub zamknięcie obiektów w innych lokalizacjach?

Trzy regiony dystrybucji to układ docelowy na najbliższe lata. Przy czym nie możemy wykluczyć działań optymalizacyjnych naszych powierzchni magazynowych w pozostałych regionach, będących konsekwencją otwarcia obiektu w Bydgoszczy. Decyzje będą podejmowane na podstawie stosownych analiz.

Jak będzie dla Carrefoura kończący się 2016 r.?

Obecny rok  zapowiada się bardzo dobrze. Już w pierwszym półroczu mogliśmy zauważyć pozytywne efekty działań, nad którymi pracujemy od ponad roku i które komunikujemy naszym klientom. Skoncentrowaliśmy się na realizacji konkretnego planu poprawy jakości swoich usług, który  przynosi oczekiwane efekty. Jednak konkurencja nie śpi. Wzrost sprzedaży zawdzięczamy konsekwentne realizowanej strategii.

Co rok 2017 przyniesie Carrefour w Polsce?

Polska jest dla nas interesującym rynkiem, a i sami Polacy lubią Carrefour jako sieć sklepów. Dynamika rozwoju naszej sieci w Polsce przyśpieszyła i mamy nadzieję, że dzięki nowym inwestycjom uda się ten trend utrzymać, mimo wielu wyzwań przed nami.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • 7 16.11.2016

    Wynocha do swego KRAJU !!!! (fragment wypowiedzi ocenzurowany przez moderatora; prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi na forum)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.