14.10.2019/13:37

Carrefour robi porządki w Rumunii. Biura po sieci Billa na sprzedaż

Francuska Grupa Carrefour wystawiła na sprzedaż obiekt biurowy po dawnej kwaterze głównej sieci Billa Romania. Zlokalizowana w Bukareszcie nieruchomość została wyceniona na 15-18 mln euro – dowiedział się nieoficjalnie portal Profit.

W budynku oprócz pomieszczeń biurowych mieści się także sklep Carrefour Market. Zlokalizowany jest na działce o powierzchni ok. 16 tys. mkw. Nieruchomością interesuje się kilku deweloperów, m.in. turecka grupa Caba, która buduje w pobliżu kompleks mieszkalny – informuje Profit.

Decyzja o sprzedaży podjęta została we francuskiej centrali Grupy Carrefour. Transakcja ma być sfinalizowana w przyszłym roku.

Carrefour przejął rumuńskie supermarkety Billa od niemieckiej Grupy Rewe w grudniu 2015 r. Sieć liczyła wówczas 86 placówek o łącznej powierzchni handlowej ok. 83 tys. mkw. i rocznych przychodach rzędu 315 mln euro.

Źródło: profit.ro

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.