09.12.2021/10:12

Carrefour stawia na żywność bio od lokalnego producenta. Farmy Roztocza będą miały stoiska w kolejnych sklepach sieci

Farmy Roztocza to niewielka firma z Lubelszczyzny, której stoisko pojawiło się w rozbudowanej strefie z produktami bio we flagowym hipermarkecie sieci Carrefour. Sprawdziliśmy jak ta współpraca się rozpoczęła oraz czy będzie miała ciąg dalszy. 

– Z inicjatywą uruchomienia stoiska z naszymi wyrobami w poddanym gruntownej przebudowie hipermarkecie w Galerii Mokotów wyszedł Carrefour – mówi w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl Piotr Kmieć, koordynator działu handlu w Farmach Roztocza. Dodaje, że był to efekt bardzo dobrego przyjęcia wyrobów firmy przez kupców sieci podczas targów, które Carrefour Polska zorganizował na początku września br.

Na wspomnianym stoisku (obsługiwanym przez odpowiednio przeszkolonych pracowników sieci Carrefour) dostępnych jest obecnie ok. 60 wyrobów bio powstających w zakładzie w Księżpolu (wsi w powiecie biłgorajskim), wybranych w porozumieniu z kierownictwem placówki. Klienci znajdą wśród nich wędliny na wagę, świeże mięso, wyroby garmażeryjne oraz wekowane przetwory mięsne.

Jak stwierdza nasz rozmówca, stopniowo oferta ma być rozbudowywana o produkty z innych kategorii, w tym: wędliny w plastrach, przetwory warzywne w słoikach, świeże warzywa, soki i napoje oraz przekąski typu chipsy jabłkowe. 

Produkty z Roztocza podbijają stolicę

Co więcej, stoiska Farm Roztocza z produktami bio podobne do tego, które funkcjonuje w hipermarkecie w Galerii Mokotów pojawią się także w kolejnych placówkach sieci. – Obecnie finalizujemy prace nad odpowiednio oznaczonymi partnerskimi stoiskami w trzech działających w stolicy Carrefourach Bio oraz w supermarkecie nowego formatu Carrefour City przy ul. Anny German w Warszawie – wylicza Piotr Kmieć.

Zaznacza też, że nawiązaniem współpracy z jego firmą zainteresowanych jest więcej sklepów sieci Carrefour. Należą do nich także placówki franczyzowe. Od przyszłego tygodnia wyroby Farm Roztocza dostępne będą w trzech placówkach pod logo Carrefour, z których dwie zlokalizowane są na Wilanowie, a jedna w Konstancinie.

Pierwsze tygodnie funkcjonowania stoiska z produktami bio (zmodernizowany hipermarket Carrefour w galerii Mokotów został oficjalnie otwarty 24 listopada) napawają optymizmem. – Zamówienia są coraz większe i częściej powtarzane. Początkowo odbywały się raz na tydzień, obecnie mają miejsce dwa razy w tygodniu, a już było pytanie czy możemy realizować dostawy trzy razy w tygodniu – podkreśla koordynator działu handlu w Farmach Roztocza. 

Zastrzega jednak, że czas na szczegółową ocenę efektywności projektu oraz wyciąganie wniosków na przyszłość będzie w marcu-kwietniu. – Klienci muszą przyzwyczaić się do nowego i trzeba przyznać niespotykanego dotąd na rynku układu hipermarketu, w którym na wejściu wita ich rozbudowana strefa bio. Muszą poznać te produkty oraz przekonać się, że część z nich (wbrew obiegowym opiniom) nie jest droższa od klasycznych. Należy też pamiętać, że grudzień jest miesiącem specyficznym pod względem sprzedaży, bo po pierwsze rotują w nim wyroby sezonowe typu uszka czy pierogi, a po drugie ludzie sięgają wtedy po marki, które dobrze znają – argumentuje.

Sprzedaż w modelu omnichannel

Farmy Roztocza działalność rozpoczęły w 1991 roku. Poza wspomnianymi już wyrobami bio, wprowadzonymi do oferty kilka lat temu firma produkuje mięso i wędliny konwencjonalne, których wyróżnikami są surowce pochodzące od lokalnych rolników oraz czyste etykiety. Ich dystrybucja odbywa się wieloma kanałami. Farmy Roztocza współpracują z hurtowniami, ale też bezpośrednio z sieciami handlowymi oraz prowadzą własne sklepy firmowe. – Aktualnie mamy sześć takich placówek zlokalizowanych na terenie Lubelszczyzny, a dokładniej byłego województwa zamojskiego – mówi Piotr Kmieć. Od ponad roku klienci z całej Polski mogą kupować produkty firmy przez internet. 
 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Smakosz 09.12.2021

    Super że sieci zaczynają stawiać na jakość

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także