02.05.2017/14:42

Carrefour urządził ogród warzywny na dachu hipermarketu

Francuski detalista urządził na dachu jednego ze swoich hipermarketów w miejscowości Seine-et-Marne ogród warzywny. Gdy warzywa dojrzeją, będą sprzedawane w markecie. Jest to przedsięwzięcie zorganizowane w ramach szerszej inicjatywy, określanej jako miejskie rolnictwo - Urban Agriculture.

W podniebnym ogrodzie urządzonym na dachu hipermarketu uprawiane będą wybrane odmiany warzyw i owoców, które po dojrzeniu trafią do sprzedaży w hipermarkecie na dole. Ogród jest uprawiany przez studentów miejscowej szkoły rolniczej, których zadaniem będzie także upowszechnianie informacji o przedsięwzięciu wśród klientów sklepu oraz w okolicznych szkołach.

Ogród na dachu marketu jest częścią planu sieci Carrefour, która zamierza sprzedawać świeżą żywność od dostawców funkcjonujących w pobliżu placówek i centrów logistycznych sieci. Celem jest skrócenie kanałów dystrybucyjnych, co w konsekwencji ma się przełożyć na redukcję emisji dwutlenku węgla oraz ograniczyć marnotrawstwo żywności.

Francuski detalista daje pierwszeństwo produktom lokalnym, a także produktom spożywczym wytworzonym dzięki metodom agro-ekologicznym, na przykład w gospodarstwach zasilanych energią wiatrową czy w takich, które nie korzystają z syntetycznych środków owadobójczych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.