27.07.2020/07:59

Carrefour wchodzi do kolejnego kraju w Europie

We wrześniu sieć Carrefour uruchomi swój pierwszy sklep w Andorze. Będzie to hipermarket o powierzchni 6 tys. mkw., działający na zasadach franczyzy, w partnerstwie z The Pyrenees Group. Ruszy w miejscu, w którym dotychczas funkcjonował sklep z szyldem Andorra 2000.

Andora to jedno z najmniejszych państw na świecie, jest zamieszkana przez ok. 80 tys. osób. Nie powstrzymuje to Grupy Carrefour przed planami ekspansji na tym obszarze. Francuski detalista i Pyrenees Group zapowiadają, że w ciągu najbliższych lat otworzą "kilka" sklepów w Andorze.

Grupa Carrefour obecna jest w ponad 30 krajach świata i zarządza ponad 12 tys. sklepów stacjonarnych, prowadzi także handel przez internet. Globalnie firma zatrudnia ponad 360 tys. osób. W Polsce Carrefour obecny jest od 1997 r. i zarządza siecią ponad 900 sklepów w sześciu formatach, od hipermarketów i supermarketów, przez sklepy convenience, aż po sklepy specjalistyczne (alkoholowe i z żywnością bio).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także