19.10.2018/10:57

Carrefour wchodzi w Małpkę. 30 sklepów wystartuje pod nowym szyldem [TYLKO U NAS]

Małpka Express wdraża kolejny etap planu naprawczego. Jak wynika z informacji, do których dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl, obecnie działa już 16 sklepów należących do firmy. Do końca listopada będzie ich prawie 30. Wszystkie funkcjonują pod szyldem Carrefour Express.

Otwieranie sklepów pod szyldem Carrefour Express to realizacja planu, o którym opowiadał w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl prezes firmy, Mark Preston. Jak tłumaczył w lipcu br., dotychczasowi ajenci Małpki w nowej formule mają prowadzić sklepy w tych samych miejscach, tyle że z innym szyldem. Z Małpką nadal ma ich łączyć umowa ajencyjna. Małpka z kolei podpisze umowy franczyzowe z sieciami handlowymi, takimi jak Carrefour.

W efekcie w całej Polsce do końca listopada ma funkcjonować już 30 sklepów Małpki pod szyldem Carrefour Express. Jeden z nich działa m.in. przy ul. Kleszczowej w Warszawie. Jak pisze w odpowiedzi na pytania biuro prasowe Małpki, pozostałe lokalizacje należące do firmy są likwidowane lub przekazane zostaną innym operatorom.

- W tej chwili skupiamy się na uruchomieniu tych sklepów, które mają funkcjonować pod szyldem Carrefour - informuje Małpka w odpowiedzi na pytanie o rozmowy z innymi operatorami.

Przypomnijmy, że w Małpce od końca stycznia trwa postępowanie układowe. Uruchomienie tego procesu oznaczało, że Małpka tymczasowo uwolniła się od obowiązku spłaty wcześniejszych długów - będzie musiała je uregulować dopiero po zatwierdzeniu układu. Suma wszystkich długów komercyjnych Małpki wynosi ok. 25 mln zł. Dodatkowe zobowiązania spółki wobec podmiotów powiązanych uprzednio bądź obecnie z firmą wynoszą ok. 76 mln zł, a zobowiązania wobec instytucji bankowych to ok. 12 mln zł (stan na koniec ubiegłego roku). Razem z długami komercyjnymi, wszystkie stare zobowiązania wynoszą ok. 113 mln zł.

W tym momencie nieznane są warunki finansowe, na jakich działają nowe sklepy Małpki. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, ich obroty są co najmniej o kilkanaście procent wyższe od sytuacji sprzed kilku lat - kiedy jeszcze sklepy były w pełni zatowarowane.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Wacek 03.01.2020

    Już po nich, sklepy Carrefour w lokalizacjach dawnych Małpek pozamykane np. w Szczecinie, biznes z Carrefour się nie udał

  • lll 21.10.2018

    To pachnie zoofilią :)))

  • Koala 21.10.2018

    Jak spłacą swój dług ? 30 sklepów to za mało, nie zarobią nawet na odsetki, kilka procent od ponad 100 mln to kilka milionów rocznie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.