12.09.2018/13:55

Carrefour wychodzi z usługą Scan&Go poza Warszawę

Carrefour zapowiedział zwiększenie zasięgu usługi Scan&Go, który pozwala klientom sklepów, którzy pobrali aplikację Mój Carrefour skanować wybrane produkty i zapłacić za pośrednictwem płatności mobilnych.

Do końca 2018 r. Carrefour chce udostępnić Scan&Go w 30 nowych lokalizacjach. W planach jest także zaoferowanie usługi poza Warszawą. Dotychczas usługa jest rozwijana w kolejnych sklepach w stolicy, a docelowo ma być dostępna we wszystkich placówkach sieci w Polsce.

Jak zapewniają przedstawiciele Carrefour Polska „wdrożenie usługi samodzielnego skanowania i płatności mobilnych w przyszłości ograniczy kolejki przy kasach i przyspieszy czas obsługi klientów.”

Usługa Scan&Go, która umożliwia ona skanowanie produktów za pomocą telefonu i mobilną płatność za zakupy za pomocą portfela elektronicznego Masterpass od Mastercard.

JAK DZIAŁA USŁUGA SCAN&GO W SKLEPACH CARREFOUR?

Żeby skorzystać z usługi klient potrzebuje smartfona z systemem operacyjnym Android 4.4 albo iOS 8, lub ich nowszymi wersjami, i zainstalowaną najnowszą wersją aplikacji „Mój Carrefour”. Po wybraniu odpowiedniej opcji z rozwijanego menu bocznego można przystąpić do skanowania kodów kreskowych produktów za pomocą kamery w telefonie. Zeskanowane produkty są automatycznie dodawane do wirtualnego koszyka, a wartość zakupów jest sumowana. Dzięki na bieżąco wyświetlanej łącznej wartości zakupów klient ma pełną kontrolę nad sumą, którą zapłaci przy kasie.

Po zeskanowaniu wszystkich produktów należy podejść do kasy i zapłacić za zakupy w preferowany sposób: gotówką, kartą lub mobilnie z wykorzystaniem portfela elektronicznego Masterpass. W tym przypadku należy okazać w kasie kod, który generuje aplikacja po kliknięciu przez użytkownika przycisku „Zakończ zakupy”.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Andr 13.09.2018

    Też oszczędność... i tak trzeba stać w kolejce. Za to C4 oszczędza na pensji pracowników, bo będzie nieco mniej ich potrzeba.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.