14.11.2016/10:30

Carrefour wymuszał rabaty we Francji?

Czy Carrefour działał we Francji wbrew kodeksowi handlowemu? Rząd Francji postanowił to sprawdzić. Do sądu trafi pozew za bezprawne domaganie się przez Carrefoura od dostawców zbyt dużych rabatów - informuje rp.pl.

Francuski resort gospodarki poinformował, że wystąpi do izby handlowej sądu o nałożenie grzywny na Carrefoura (17,2 mld euro kapitalizacji) i nakazanie mu zaprzestania praktyk niezgodnych z prawem. - Zarzuca się tej sieci, że domagała się od dostawców bez żadnej rekompensaty dodatkowego rabatu dystrybucyjnego znacznej wysokości. Był to warunek wstępny podjęcia negocjacji handlowych - wyjaśnili resort.

Jak stwierdził analityk z Bernsteina, Bruno Monteyne, zdecydowanie nie jest to dobra wiadomość dla Carrefoura, ale też innych francuskich detalistów. - Niezależnie od powodzenia czy nie sprawy sądowej będzie mieć wpływ, bo oznacza presję na sieć ujawniając, jak postępuje z dostawcami - powiedział.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.