11.04.2017/14:38

Castorama otworzy w Polsce nowe centrum dystrybucyjne

Sieć Castorama Polska podpisała umowę z firmą Panattoni Europe na budowę i wynajem nowego centrum dystrybucyjnego w Strykowie o powierzchni 100 tys. mkw. Decyzja o realizacji inwestycji wynika ze wzrostu sprzedaży, którą odnotowuje lider wśród sieci sklepów DIY w naszym kraju, jak i dalszych planów rozwoju spółki.

Obecna na polskim rynku od 20 lat Castorama Polska stale rozwija swoją sieć sprzedaży i zaplecze logistyczne. Lider wśród sklepów DIY w naszym kraju zakończył ubiegły rok 10% wzrostem sprzedaży i zwiększył swój udział w rynku. Dalszy rozwój Castorama Polska związany jest z realizacją obecnej strategii grupy Kingfisher – „One Kingfisher”. Zgodnie z jej założeniami, wszystkie spółki będące częścią grupy, współpracują ze sobą m.in. w obszarze łańcucha dostaw, aby zapewnić klientom we wszystkich krajach jak najlepszą ofertę produktów i usług związanych z budową, remontami i urządzaniem domów, jak również aranżacją ogrodu.

- Nowe centrum dystrybucyjne będzie odpowiedzią na nasze rosnące potrzeby związane ze strategią wspólnych zakupów dla Grupy Kingfisher, zgodnie z którą współpracujemy zarówno z dostawcami z Polski, jak i z wielu innych części świata. Dzięki temu magazynowi będziemy również w stanie w jeszcze większym stopniu realizować nasze zobowiązania wobec klientów – zapewnić im jak najlepszą dostępność oferty i atrakcyjne ceny – mówi Krzysztof Maśny, dyrektor ds. zarządzania łańcuchem dostaw w Castorama Polska

Potencjał rynku i sukcesy Castorama Polska sprawiają, że nasz kraj jest jednym z najważniejszych rynków dla Grupy Kingfisher, która obecnie działa aż w 11 państwach. Nowe centrum dystrybucyjne w Strykowie wesprze działalność łańcucha dostaw obsługiwanego dotychczas głównie przez znajdujący się w pobliżu magazyn Castorama Polska. Dzięki wzmocnieniu zaplecza logistycznego, spółka zapewni swoim 75 sklepom, zlokalizowanym w różnych częściach kraju, szybki dostęp do produktów i zyska większe możliwości w zakresie obsługi zamówień on-line. Magazyn pozwoli także na konsolidację dostaw od polskich firm do wszystkich sklepów sieci Grupy Kingfisher w Europie Zachodniej oraz będzie pełnił funkcję magazynu regionalnego dla części produktów kierowanych do Rumunii i Rosji.

Docelowo powierzchnia centrum dystrybucyjnego w Strykowie wyniesie aż 100 tys. mkw. Zatrudnienie znajdzie w nim ok. 300 pracowników. Inwestycja  będzie prowadzona w dwóch etapach. W pierwszym powstanie 50 tys. m kw. powierzchni. Realizacja tej części projektu rozpocznie się w kwietniu 2017 roku i zostanie ukończona w listopadzie 2017 roku. W planie budynku uwzględnione zostały m.in. kwestie zrównoważonego rozwoju. Przykładowo w celu zmniejszenia zużycia energii zostanie w nim zastosowany innowacyjny system oświetlenia LED wyposażony w czujniki ruchu.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Junior 05.06.2017

    Pinio dobrze mówi

  • Pinio 31.05.2017

    inwestycja nie jest w Strykowie tylko w Kiełminie , gm Stryków.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.