24.03.2020/18:43

Castorama Polska: Funkcjonujemy jako apteki dla domu

Przedstawiciele sieci Castorama Polska zareagowali na na pojawiające się w niektórych mediach wiadomości o rosnącej w ostatnim czasie liczbie klientów w sklepach tej sieci. „Informujemy, że od 14 marca, czyli od dnia, w którym zaczęło obowiązywać rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie ogłoszenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego (a od 20 marca stanu epidemii), liczba klientów w naszych sklepach bardzo znacząco spadła. Operator podkreślił, że wprowadził restrykcyjne zasad, które znacząco zmniejszyły ruch w sklepach stacjonarnych.

Jednocześnie przedstawiciele sieci Castorama Polska wskazali, że „spadek wizyt w sklepach przekłada się na obserwowane wzrosty w e-commerce, co pokazuje, że nasi klienci dostosowują swoje zachowania do obecnej sytuacji. Cieszą nas te decyzje, jednocześnie dziękujemy za świadome i rozsądne podejście do zakupów w sieci.”

Firma poinformowała, że sklepy Castoramy „pozostają otwarte, aby zapewnić możliwość zakupu produktów niezbędny do usunięcia awarii w domu lub dokończenia wcześniej rozpoczętego remontu. Funkcjonujemy jako «apteki dla domu», co oznacza, że nasi klienci wybierający opcję zakupu bezpośredniego powinni mieć uzasadnioną potrzebę odwiedzenia sklepu. Wszystkich innych prosimy o wybranie metody zakupu przez Internet lub złożenia zmówienia telefonicznie. Oferujemy szeroki wybór sposobów dostarczenia towaru, dostawę do domu, odbiór w paczkomacie lub z wyznaczonego punktu odbioru w specjalnie oznaczonym miejscu w sklepie. Zwracamy również uwagę na to, że wiele mikro i małych przedsiębiorstw remontowo-budowlanych zaopatruje się w naszych sklepach w instalacje grzewcze, elektryczne, hydrauliczne oraz sanitarne lub niezbędne artykuły domowe. Funkcjonowanie tych firm często zależy od dostępności naszych produktów, a realizacja naszych wspólnych zobowiązań dotyczących najpilniejszych potrzeb mieszkaniowych jest prowadzona w sposób kontrolowany.”

Firma podkreśla, że wprowadziła i stale utrzymuje w swoich obiektach szereg restrykcyjnych norm i działań dla ochrony zdrowia naszych pracowników i klientów. „Nie tylko wypełniamy wszystkie nakładane na nas obowiązki, ale podejmujemy też dodatkowe działania ochronne. W tym również te zgłaszane w ostatnich dniach przez przewodniczącego krajowego sekretariatu banków, handlu i ubezpieczeń NSZZ Solidarność. W sklepach Castorama kilkadziesiąt razy dziennie dezynfekujemy powierzchnie dotykowe, takie jak wózki, blaty, czy fakturomaty. O podstawowych zasadach higieny i bezpieczeństwa informujemy w komunikatach za pomocą systemu nagłośnienia i na plakatach. Każdy, kto wchodzi do sklepu ma obowiązek zdezynfekowania rąk za pomocą dostarczonego przez nas płynu. Bez tego nie wejdzie do sklepu.”

„Stosujemy przez cały czas limit liczby osób mogących przebywać na terenie obiektu, przelicznikiem jest 1 osoba na 50 mkw. Mamy przestronne sklepy, a ich otwarty układ pozwala na swobodne poruszanie się bez potrzeby kontaktu z innymi osobami. Również w kolejkach stosujemy zasadę zachowania bezpiecznej odległości. Kolejki do wejścia tworzą się sporadycznie i tylko w niektórych sklepach.”

Dodaj komentarz

15 komentarzy

 • Zbulwersowana 26.03.2020

  Czyli przy pojemniku z płynem dezynfekcyjnym powinien stać DYREKTOR sklepu i osobiście zmuszać każdego opornego klienta, aby dezynfekował ręce a nie chować się w zaciszu swojego gabinetu.

 • Smutna 26.03.2020

  Szkoda mi ludzi co tam pracuja .wysłac tam wszystkich pryncypałów na kasie niech pracuja i ryzykują zdrowiem i życiem

 • Zarazony 26.03.2020

  Oczywiscie kornavirus boi sie castoramy a we wszystkich innych sklepach atakuje tylko nie tu

 • Lusia 26.03.2020

  Castorama powinna być zamknięta, bo to nie jest żadna apteka jak się Określają, a w bardziej w tej chwili sklep dla ludzi, którym się teraz nudzi w domu,tak jak tu ktoś wcześniej napisał, bo taka Grażynka musi sobie akurat teraz kupić storczyka, w tej chwili taki storczyk powinien by być sprzedawany z coronawirusem w gratisie! I nie przesadzajmy, że nagle nam zawodzą wszystkie sprzęty, rury pękają i szafki się walą.

 • Lusia 26.03.2020

  Panie Robol budowlanka nie staje, a co to za głupoty Pan piszesz, skoro inne przedsiębiorstwa można zamknąć to i budowlanke można na czas takiej zarazy, jedynie co nie można to roślinom uprawnym na polach powiedzieć, by się wstrzymały że wzrostem na czas pandemii, także tutaj jedynie co można to zrozumieć rolników, chociaż i oni przystopowali z pracą, więc nie pis, Pan takich pierdół, bo tu wyłączę o kasę chodzi, oby was te pieniądze do grobu nie pomogły szybciej zajść.

 • Madziarka 25.03.2020

  Pierdu, pierdu. Szwagier pracuje w casto od ponad 10 lat. Takich obrotów jak przez ostatnie dwa tygodnie nie notowali od lat. Mam zdjęcia i filmiki tłumów w sklepie w Katowicach juz po zamknięciu galerii handlowych a przed wprowadzeniem "limitu" klientów. Co jest czystą fikcja, bo w sklepie są de facto 4 wejścia i nie sposób upilnowac ilość klientów. Inna sprawa, przeliczają osoby na metr, co z tego, jak są działy mniej lub bardziej oblegane, nikt nie przestrzega odstępów, czasem na alejce tłoczy się kilkanaście osób, bo wszyscy nagle potrzebują żarówek...
  Klienci oficjalnie przyznają, że skoro do pracy nie chodzą, to remonty będą robić. Kafelki i panele są równie niezbędne w czasie kwarantanny jak żywność i leki.
  Ale kasa musi się zgadzać, po prostu. Wielkie korporacje rządzą światem.
  Sama pracuję w Amazonie. Na zmianie w sosonowcu jest ok 1500 osób. Oficjalnie robią wszystko dla bezpieczeństwa pracowników. A tak naprawdę nie robią nic. Łaskawie od dziś można nosić swoją maseczke..

 • Robol 25.03.2020

  Nikt Wam nie karze iść do Castoramy na zakupy. Robić remonty, kupować szafki czy oglądać kwiatki. Ale są ludzie którzy prowadzą firmy i zaopatrują się w hurtowniach czy właśnie tego typu sklepach. A ich zamknięcie zatrzyma całkowicie takie firmy, zazwyczaj nie duże.
  Ps. Budowlanka nie staje, nie zwalnia. Jedyne braki to brak Ukraińców którzy nie zdarzyli przekroczyć granicy przed ich zamknięciem.

 • Leon 25.03.2020

  Cyfry na koncie muszą się zgadzać

 • cccccccfggyug67 25.03.2020

  Warto zobaczyć (fragment komentarza niezgodny z regulaminem forum)

 • Ass 25.03.2020

  Firmy logistyczne funkcjonuja i pracują i tego rząd nie widzi.
  Na zmienię jest 60-70 osób.
  Gromadzenie jest a na stołówce po 40osób.
  Tego też nikt nie widzi.

 • Kas 25.03.2020

  Powinni bezapelacyjnie pozamykać te markety na czas epidemii tak jak wszytko pozostałe nie należące do grupy "pierwszej potrzeby"! Ludzie chroncie się!!!! Co Ci po 100% wypłacie jak stres Ci zdrowie zniszczy... Bodaj tylko stres żebyś korony nie złapał.... Remonty sobie urządzili... Mieli kiedy

 • gosc 25.03.2020

  Żenada co to ma być sklep casto. dawno powinien być zamknięty, co niby tam się nie można zarazić, co to za pierdoły gadają a ludzie jeden obok drugiego stoją, widać właśnie jak firma się zachowała w obliczu takiej tragedii - w duu... maja ludzi i pracowników.

 • Pracownik Casto. Acab 25.03.2020

  Szkoda, że nie można tutaj dodawać zdjęc i video. 1 osoba na 5o mkw? Bdura. Mam na zdjeciach 6-10 osób. Na video więcej. Odstępy po pół metra. Obyscie za to odpowiedzieli. Kasa ponad wszystko. Zalosne i ...przykre.

 • Wrona 25.03.2020

  Jak. zwykle gładkie słowa l wszystko ok, ale ludzie gromadzą się przy kasach bez odstępu 1,5 m Za dużo osób w sklepie!!! Przychodzą bo niezbędne są storczyki, doniczki i koszyczki... Brak słów... A i rozumu emeryci nie mają.. Wstęp tylko dla firm remontowych i osób w czasie awarii.. Opamiętajcie się, bo wielu z Was zachoruje a i umrze...

 • Liczy się tylko kasa 24.03.2020

  PRZESTĘPSTWA PRZECIWKO ŻYCIU I ZDROWIU (148-162)
  Rozmiar czcionki
  czcionka normalna
  czcionka średnia
  czcionka duża
  NARAŻENIE NA NIEBEZPIECZEŃSTWO (ART. 160)
  Powrót

  Generuj PDF

  Drukuj
  Art. 160

  § 1. Kto naraża człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

  § 2. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.