10.09.2019/10:28

Castorama powraca z akcją „Kwiaty za elektrograty”

Co roku Castorama rozdaje kwiaty w zamian za zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Wystarczy przynieść „elektrograty” do sklepu i odebrać wrzosy, które upiększą jesienne ogródki i balkony, a w dodatku zapewnią pokarm pszczołom.

Jeżeli w Twoim domu zalegają zużyte baterie, świetlówki, telefony komórkowe lub mały czy duży sprzęt RTV czy AGD, możesz przynieść je do sklepu Castorama. Regulamin oraz terminy akcji w poszczególnych sklepach dostępne są na stronie castorama.pl.

Akcja „Kwiaty za elektrograty” ma na celu propagowanie postaw proekologicznych i uczenie obchodzenia się ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym w trosce o środowisko naturalne. Każda kolejna edycja cieszy się coraz większą popularnością, co jest dowodem na rosnącą świadomość właściwego gospodarowania elektroodpadami. W ubiegłym roku zebrano łącznie 169 ton elektroodpadów.

Oprócz kształtowania proekologicznych zachowań, celem zbiórki jest obniżenie ilości zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego na wysypiskach komunalnych, a tym samym zmniejszenie jego negatywnego oddziaływania na środowisko. Kampania wpisuje się w obecnie realizowaną przez Castorama Polska strategię zrównoważonego rozwoju i dbałości o środowisko naturalne. 

Warto pamiętać, że elektrośmieci nie wolno wyrzucać do zwykłych kontenerów przeznaczonych na odpady. W Polsce obowiązuje ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, która nakazuje recykling tego typu odpadów. Elektrośmieci zawierają trujące substancje, takie jak rtęć, kadm, związki bromu, ołów czy chrom. Jednak około  90 proc. tych składników da się ponownie wykorzystać do produkcji nowych urządzeń gospodarstwa domowego, mebli czy części do samochodów. Dlatego elektrośmieci muszą być zbierane, utylizowane i poddawane recyklingowi. Warto więc aktywnie brać udział w zbiórkach elektrośmieci takich jak ta organizowana przez sieć Castorama.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • zainteresowany 15.10.2019

  Od artykułu minął miesiąc a o akcji nic nie wiadomo. Dzwoniłem kilka razy do Castoramy w Bydgoszczy, nikt nic nie wie.

 • ciekawy 19.09.2019

  od ido kiedy ta akcja?

 • znafca 18.09.2019

  @hensiu To i tak trafi gdzie ma trafić Na kupę a później pożar

 • hensiu 14.09.2019

  Super sprawa wreszcie ktoś ten złom zagospodaruje z pożytkiem dla oddających.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.