07.05.2019/09:56

Castorama przyspiesza usługę click & collect

Wszystkie produkty dostępne w wybranym sklepie Castorama będą spakowane i przygotowane do odbioru w mniej niż 2 godziny.

"Zamów i Odbierz" to usługa, która pozwala na wybranie i opłacenie produktów za pomocą strony internetowej castorama.pl, a także za pośrednictwem aplikacji na urządzenia mobilne oraz ich późniejszy odbiór we wskazanym sklepie.

Usprawniony system pozwolił skrócić czas kompletowania i wydawania asortymentu zamówionego w trybie online maksymalnie do dwóch godzin. W praktyce oznacza to, że będziemy mogli przez internet zamówić potrzebne przedmioty lub materiały i po dotarciu, bezpośrednio odebrać je na terenie wybranego sklepu Castorama.

- Usługa jest całkowicie bezpłatna, a zamówione zakupy możemy odebrać codziennie w godzinach pracy sklepu. Oznacza to, że możemy podjechać po zamówienie po pracy lub w wolnej chwili, bez konieczności umawiania się na konkretną datę lub godzinę, jak w przypadku kuriera. Takie rozwiązanie jest wygodne i pozwala oszczędzić czas – tłumaczy Beniamin Schön, dyrektor ds. klienta i digital.

Usprawnienie usługi click&collect wymagało od Castoramy udoskonalenia procesów logistycznych tak, aby zaproponować nową jakość klientom  i sprostać ich oczekiwaniom, zapewniając możliwość odbioru zamówienia w 2h. Procesy, które zajmują wysokie miejsca na liście priorytetów sieci związanych z digitalizacją to  przede wszystkim integracja baz danych oraz wzmacnianie wydajności analitycznej. 

Castorama uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 77 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia blisko 12 tys. pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.