02.03.2017/10:34

Castorama wprowadza nową karta kredytową

Sieć sklepów budowlano-remontowych Castorama wprowadzi we współpracy z Santander Consumer Bank nową kartę kredytową dla swoich klientów. Karta umożliwią zakupy w Internecie i wygodne płatności zbliżeniowe również u innych sprzedawców.  

Od marca w sklepach Castorama rusza też oferta przygotowana wraz z Santander Consumer Bankiem. Bank będzie wydawać wspólną, cobrandową kartę kredytową. Będzie ona oferowana w specjalnie oznaczonych punktach we wszystkich 75 sklepach Castorama - lidera wśród sieci kategorii DIY / home improvement (ulepszania domów) w Polsce. 

Przedstawiciele sieci Castorama podkreślają, że „inspirują i doradzają” klientom, a dzięki wielu innowacyjnym rozwiązaniom maksymalnie ułatwiają korzystanie z oferty sklepów sieci. 

Umożliwienie klientom dostępu do wygodnej formy kredytowania ich potrzeb związanych z remontami czy wyposażeniem mieszkań i domów, jest jednym z ważnych elementów uzupełniających ofertę sieci. Współpraca z Santander Consumer Bankiem pozwoli klientom Castoramy starać się w razie potrzeby o środki niezbędne do realizacji wymarzonego projektu. 
 
Jak pokazują analizy BIK remont mieszkania to główny cel kredytowy Polaków. W badaniu przeprowadzonym w 2016 roku wśród osób, które planowały wzięcie kredytu, aż co czwarta deklarowała, że przeznaczy pożyczone środki na wiosenny remont. To samo badanie pokazało, że Polacy decyzję o gruntownym remoncie podejmują średnio raz na 5-10 lat. Nieco częściej, bo raz na trzy lata, połowa z nas decyduje się przynajmniej na odmalowanie mieszkania. 

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce. Instytucja jest też bardzo aktywna na rynku kart kredytowych. Na koniec 2016 roku bank miał w portfelu 441,2 tys. aktywnych kart kredytowych, przy wzroście na poziomie ok. 11 proc. r/r. W portfolio Santander Consumer Banku znaleźć można już karty cobrandowe wydawane we współpracy z sieciami handlowymi Media Markt i Saturn. 

- Partnerstwo z Castoramą oznacza dla nas otwarcie na zupełnie nowy, rosnący rynek konsumencki – od majsterkowiczów, przez osoby remontujące i wykańczające swoje mieszkania i domy po pasjonatów ogrodnictwa. Liczymy na to, że współpraca z Castoramą pozwoli nam umocnić pozycję lidera na rynku sprzedaży ratalnej,  jeszcze bardziej zwiększyć dynamikę sprzedaży kart kredytowych i nadal być jednym z liderów rynku pod względem tempa wzrostu portfela kartowego – deklaruje Przemysław Kończal, członek zarządu Santander Consumer Bank odpowiedzialny za kredyty konsumenckie. 

Klienci zainteresowani kartą kredytową Castorama, po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku kredytowego, będą mogli otrzymać ją od ręki w Punktach Usług Finansowych na terenie sklepów i od razu z niej korzystać.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.