12.05.2020/20:12

CCC może zamknąć nawet 100 sklepów

Sieć sklepów CCC sprawdza rentowność poszczególnych lokalizacji swoich sklepów i deklaruje, że część z nich zostanie zamknięta. Placówki mają zniknąć praktycznie z każdego rynku, na którym obecna jest firma.

O sprawie donosi Polska Agencja Prasowa. „Robimy przegląd sklepów pod względem ich rentowności, zaczynając od najmniej rentownych rynków, jak Szwajcaria, Austria, gdzie sklepów do zamknięcia zdiagnozowaliśmy najwięcej. Myślę jednak, że nie będzie rynku, gdzie nie zamkniemy sklepów, zwłaszcza tych, które były nierentowne lub przestaną przynosić zysk" - powiedział PAP Marcin Czyczerski, prezes Grupy CCC.

W sumie z rynku zniknąć ma ok. 100 sklepów, jak podaje PAP – kilkadziesiąt z nich w Szwajcarii. Jak zaznaczył Czyczerski, proces zamknięć rozpoczął się już w pierwszym kwartale tego roku i nie był spowodowany pandemią koronawirusa, ale ta z pewnością jeszcze bardziej potwierdziła słuszność tych działań.

Spółka będzie chciała skupić się na rozwoju e-commerce i rozwiązań omnichannelowych.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Max 15.05.2020

    Ccc w m1 krakow szykuje sie do zamknięcia już są plakaty informujące o zamknieciu

  • Tu i teraz 13.05.2020

    Biznesowe zagranie. To znaczy że teraz można zredukować kadry pracownicze pod pretekstem koronawirusa, a za 4-5 miesięcy pobrać z budzetu Państwa dotację na stworzenie "nowych" miejc pracy... Biznes i nić osobistego. A szary pracownik wywalony na bruk - nikogo nie odchodzi....

  • Jurny Stefan 12.05.2020

    I racja, odetnijcie to teraz bo jak świat wróci do normalności to znowu będzie zastanawianie czy może jeszcze jednak prowadzić te sklepy bo może kiedyś wyjdą na prostą. Jak zerwiecie teraz umowy najmu to sprawa w sądzie się skończy za 3 lata bo podobnych spraw będą tysiące w zapchanych nimi sądach a w tym czasie postawicie firmę na nogi

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.