09.06.2020/18:34

CCC rozmawia z galeriami handlowymi. Wiemy, kto podpisał porozumienia

Spółka CCC powoli dochodzi do porozumień w sprawie wysokości czynszów z zarządcami centrów handlowych. W maju obuwniczy potentat informował, że może zamknąć na różnych rynkach nawet 100 sklepów. W niektórych polskich salonach w witrynach plakatami informowano o wyprzedażach do 30 proc. w związku z likwidacją placówek.

Teraz obuwnicza spółka nadal negocjuje warunki najmu z właścicielami galerii i centrów handlowych. Nie jest tajemnicą, że na sutek mniejszych obrotów sprzedawcy liczą każdą złotówkę, a operatorzy galerii starają się przeciągać rozmowy jak najdłużej.

Zapytaliśmy CCC właśnie o te cięcia kosztów. Biuro prasowe spółki nie odpowiedziało nam na pytanie, ile sklepów zostanie zlikwidowanych, a w ilu przypadkach udało się dojść do porozumienia w sprawie obniżki, ale wiemy, gdzie udało się dojść do porozumienia. 

– Podobnie jak inne sieci handlowe z naszej branży, musieliśmy niestety podjąć decyzję o zamknięciu lokali, które nie uzyskają odpowiednich parametrów ekonomicznych i które po prostu nie zarobią na swój czynsz i koszty funkcjonowania. Pracowników i klientów będziemy starać się przenosić lub zachęcać do innych naszych lokalizacji lub do zakupów online – odpowiedziała Daria Sulgostowska, rzecznik prasowy CCC.

Spółce CCC udało się dojść do porozumienia z właścicielami CH Reduta w Warszawie. Po pomarańczowym plakacie z promocją nie ma śladu. Jest za to informacja: "Drogi kliencie, w związku z zawarciem porozumienia z właścicielem galerii pozostajemy z wami na dłużej". Podobnie wygląda sytuacja w przypadku sklepów działających w Galerii Północnej w Warszawie, Quickparku w Mysłowicach, M1 w Krakowie, Marino we Wrocławiu, galerii Rondo w Bochni oraz sklepów w Skierniewicach i Siemianowicach Śląskich. Porozumienia udało się podpisać również z właścicielami aż trzech galerii w Lublinie: Skende, Olimp oraz Orkana.

CCC potwierdziło, że firma podjęła decyzję o zamknięciu sklepu w Wadowicach. – Obecnie jesteśmy w trakcie wyprzedaży likwidacyjnej, planowo zamknięcie nastąpi 13 czerwca. Załoga sklepu to 9 osób. Zapewniamy, że żaden z pracowników nie straci pracy. Posiadamy wiele sąsiadujących salonów, gdzie potrzebujemy wykwalifikowanej kadry – sklepy CCC są zlokalizowane w Oświęcimiu, Kętach, Żywcu, Myślenicach, Krakowie, Skawinie czy Chrzanowie. Dodatkowo, w przyszłym roku zostanie otwarty regionalny projekt w Andrychowie z dużym sklepem CCC, gdzie również będziemy potrzebować wyszkolonych pracowników – poinformowała Daria Sulgostowska.

Nie jest znany los sklepów w Galerii Plaza w Poznaniu, Forum w Gdańsku i Nova Park w Gorzowie Wielkopolskim. – Na tym etapie możemy poinformować, że zasiedliśmy do rozmów z właścicielami galerii, którym zależy na utrzymaniu sklepów CCC i zachęcają nas do zmiany decyzji o likwidacji sklepów. W poszanowaniu interesów obu stron nie podajemy szczegółów rozmów. Jeśli sytuacja w danej lokalizacji ulegnie zmianie na pewno poinformujemy o tym w pierwszej kolejności naszych klientów – podało CCC.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • 10.06.2020

    CCC jest chyba w większości obiektów Tesco. Gdzieś się zamknął w ostatnim czasie? A może gdzieś otworzyli nowy sklep?

  • Kuba 09.06.2020

    Ciekawe jak z CCC w Tesco w Zielonej Górze. Powierzchnia sklepu ogromna a ruch dość skromny. A znając sytuację Tesco, nie będzie sklonne do negocjacji.

  • ABCD 09.06.2020

    Galerie to jest niestety inna mentalność, są trochę jak nowotwór. Pewnie z dużymi graczami jak CCC się finalnie dogadają bo oni potrzebują siebie nawzajem ale małe biznesy muszą mieć teraz ogromne problemy czynszowe i masę stresu o przetrwanie

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.