10.01.2017/10:46

CEDROB podnosi cenę w wezwaniu na Gobarto

CEDROB S.A., największy producent mięsa w Polsce, podniósł cenę w wezwaniu na akcje firmy Gobarto S.A. (dawniej PKM Duda), do 7,25 zł za akcję, czyli o 8,2% więcej niż wynosiła cena oferowana na początku wezwania, i o 20,8% więcej niż cena akcji z dnia poprzedzającego wezwanie. Zapisy trwają do 16 stycznia br.

- Jesteśmy przekonani, że nowa cena będzie satysfakcjonująca dla większości akcjonariuszy i że odpowiedzą oni na nasze wezwanie. Z optymizmem czekamy na jego wynik – mówi Andrzej Goździkowski, prezes CEDROB.

CEDROB, większościowy udziałowiec Gobarto, który przed wezwaniem posiadał 66% akcji spółki, 9 listopada 2016 r. ogłosił wezwanie na 34% udziałów Gobarto. Zapisy rozpoczęły się 30 listopada. W pierwszym okresie, do 16 grudnia, cena wynosiła 6,70 zł za akcję. Akcjonariuszom, którzy już odpowiedzieli na wezwanie, w momencie realizacji wezwania cena zostanie wyrównana do nowego poziomu, czyli 7,25 zł.

- CEDROB, jako większościowy udziałowiec w Gobarto, ma ambitne i dalekosiężne plany związane z tą firmą. Przygotowujemy szeroko zakrojony, kilkuletni plan inwestycyjny, szacowany na kilkaset milionów złotych. Chcemy rozwinąć m.in. fermy tuczowe i zarodowe, a także rozwinąć i zintegrować łańcuch dostaw, chociażby w obszarze pasz. Wspomniane inwestycje są kapitałochłonne i charakteryzują się długą stopą zwrotu. Stąd uważamy, że optymalnym rozwiązaniem będzie przejęcie spółki w całości przez inwestora branżowego i wycofanie  jej  z  giełdowego  parkietu -  przypomina  Andrzej  Goździkowski, prezes CEDROB.

Grupa CEDROB S.A. to największy producent mięsa w Polsce. Jest liderem   w produkcji drobiu i wiodącym producentem trzody chlewnej. Firma powstała w 1991 r. w Ciechanowie. Obecnie w strukturze CEDROB S.A. funkcjonują m.in. fermy reprodukcyjne, wylęgarnie piskląt w Pawłowie, w Skarżynku oraz w Mławie, wytwórnie pasz w Gumowie, Raciążu oraz Rypinie, Zakład Mięsa Drobiowego w Ciechanowie i w Ujazdówku koło Ciechanowa, oraz Zakład Drobiarski w Niepołomicach koło Krakowa, Zakład Przetwórstwa Mięsnego w Ciechanowie oraz Ciechanowcu. Ponadto, CEDROB posiada sieć sklepów firmowych.

Gobarto S.A.  (przed październikiem 2016 r. PKM Duda) należy do największych w Polsce firm zajmujących się ubojem i rozbiorem mięsa czerwonego, czyli wieprzowego, wołowego oraz dziczyzny. Spółka kontroluje i jest zarazem najważniejszą częścią grupy kapitałowej, którą aktualnie tworzy ok. 30 firm z branży rolno-spożywczej z terenu Polski i Ukrainy. Spółka jest notowana na GPW od 2002 r. W 2014 r. CEDROB nabył 33% akcji Spółki, a w 2015 r., w drodze kolejnego wezwania, zwiększył swój udział do 66%.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.