13.11.2018/12:33

Centra handlowe mają społeczne znaczenie

Centra handlowe mają duży potencjał miastotwórczy. Aktywizują lokalną społeczność, a ponadto wpływają pozytywnie na okoliczne inwestycje i rozwój danej miejscowości.

Placemaking ma znaczenie, szczególnie w czasach wysokiej konkurencyjności. Rozbudowane funkcje około handlowe w galeriach sprawiają, że konsument nie musi tracić czasu na podróże, aby zaspokoić wszystkie swoje potrzeby. Deweloperzy często już na etapie planowania obiektu stawiają na rozwiązania rekreacyjno-rozrywkowe, które sprawią, że potencjalni klienci będą traktować centrum handlowe jako miejsce spotkań.

W czasach dynamicznego rozwoju e-handlu, kiedy nie musimy już wychodzić z domu, aby zaopatrzyć się w większość produktów, nowoczesne obiekty handlowe zmieniają swoją rolę. Obecnie 31 proc. centrów handlowych w Polsce posiada komponent rozrywkowy i wciąż notujemy wzrost w tym sektorze. Szacuje się, że aż 6 z 14 nowopowstających obiektów wzbogaci się o funkcję rekreacyjną.

- Oczekiwania konsumentów rosną. W centrach handlowych poszukują tzw. „trzeciego miejsca” – przestrzeni, w której odpoczną zarówno od obowiązków zawodowych jak i prac domowych. W centrum handlowo-rozrywkowym Tkalnia zaoferujemy im to poprzez specjalną strefę, w której od przyszłego roku będą organizowane eventy. Ponadto klienci centrum będą mogli skorzystać z oferty gastronomicznej, czy pasażu spełniającego funkcję rynku miejskiego. Powstanie tu również pierwszy w mieście multipleks. Od początku prac nad obiektem zależało nam, aby zapewnić pabianiczanom przyjazną przestrzeń, w której spędzą czas z przyjaciółmi, czy rodziną. Tkalnia przejmie funkcję nowego centrum miasta – komentuje Adrian Majsterek, inwestor A&A.

- Bliskość terenów zielonych i możliwość skorzystania z oferty rekreacyjnej na terenach położonych przy Centrum Tkalnia to dodatkowy atut projektu. Wiemy jak istotna dla naszego zdrowia jest dbałość o kondycję   - ponad 60 proc. mieszkańców województwa łódzkiego podejmuje aktywność fizyczną co najmniej raz w miesiącu. Chcąc zapewnić atrakcyjną przestrzeń publiczną postanowiliśmy poszerzyć spectrum naszych działań i zaproponować odwiedzającym coś niestandardowego. Chcemy, aby zarówno Tkalnia, jak i tereny wokół niej były dla pabianiczan przyjaznym miejscem – podsumowuje Adrian Majsterek

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.