26.11.2020/18:18

Centra handlowe otwarte od 28 listopada. Jest rozporządzenie luzujące restrykcje

Rządowe centrum legislacji opublikowało rozporządzenie otwierające centra handlowe od soboty 28 listopada. Wkrótce rozporządzenie zostanie opublikowane w Dzienniku Ustaw.

Chodzi o nowelizację rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Rząd przyjął ją w czwartek w trybie obiegowym z autopoprawkami.

Utrzymująca się wysoka liczba zachorowań na COVID-19 nie pozwala na daleko idące znoszenie restrykcji i ograniczeń, jednak powróci handel w galeriach. "Od dnia 28 listopada 2020 r. zakłada się jednak przywrócenie możliwości funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym, z wyłączeniem działalności polegającej na prowadzeniu sal zabaw" – napisano w projekcie.

W sklepach i galeriach handlowych będzie obowiązywał limit klientów – maksymalnie 1 osoba na 15 m kw. Do limitu osób w placówkach i obiektach nie będą wliczani pracownicy obsługi.

Nadal będą obwiązywać tzw. godziny dla seniorów, podobnie jak teraz - od poniedziałku do piątku w godz. 10.00–12.00. Z uwagi na zwyczajowo skrócony czas pracy w dniu 24 grudnia 2020 r. proponuje się rezygnację z tego obostrzenia w tym dniu.

Rozporządzenie wchodzi w życie 28 listopada 2020 r. Kolejne zmiany nastąpią nie wcześniej niż 27 grudnia.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także