27.02.2017/08:26

Centrum Dekada Ciechanów rusza już za miesiąc

31 marca nastąpi otwarcie zintegrowanego centrum handlowo-komunikacyjnego Dekada w Ciechanowie. W obiekcie o powierzchni 2,2 tys. mkw. GLA znajdzie się 7 lokali handlowo-usługowych. To kolejna inwestycja Grupy Dekada, będącej inwestorem, deweloperem i zarządcą obiektów komercyjnych typu convenience.

Dekada Ciechanów to zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne. W budynku typu strip mall o powierzchni 2,2 tys. mkw. GLA będzie mieścić się 7 lokali handlowo-usługowych. Na dworcu znajdzie się 5 stanowisk autobusowych. Dekada Ciechanów usytuowana jest przy jednej z głównych arterii miasta, ul. Sienkiewicza. W promieniu 20 minut jazdy samochodem znajduje się ponad 90 tys. osób.

- Dekada w Ciechanowie to czwarte zintegrowane centrum handlowo-komunikacyjne w portfolio spółki. Z naszych wcześniejszych doświadczeń wynika, że tego typu obiekty są bardzo dobrze przyjmowane przez konsumentów, a w konsekwencji, dzięki trafnemu doborowi najemców, świetnie prosperują. Jesteśmy pewni, że i tutaj, w Ciechanowie, taka formuła handlu dobrze się sprawdzi - komentuje Aleksander Walczak, Prezes Dekada SA.

Ciechanowskie centrum Dekada umożliwia dokonanie szybkich i wygodnych zakupów - do każdego ze sklepów wchodzi się bezpośrednio z poziomu parkingu, co jest znakomitym rozwiązaniem dla osób dysponującym niewielką ilością czasu.

- Dzięki połączeniu części handlowej z dworcem zwiększy się liczba odwiedzających obiekt, którego klientami zostaną też pasażerowie. Budynek typu strip mall zapewni im bezpośredni dostęp do danego sklepu, będą więc mieli sposobność dokonania szybkich zakupów w oczekiwaniu na autobus. Bliskość dworca bez wątpienia przyczyni się do zbudowania mocnej pozycji Dekady Ciechanów, która stanie się ważnym punktem na mapie handlowej miasta - dodaje A. Walczak.

W gronie najemców Dekady znajdują się m.in. Smyk, sklep z artykułami dla dzieci, salon sportowy Martes Sport, elektromarket RTV Euro AGD, drogeria Rossmann, kiosk Relay oraz Apteka. Za komercjalizację obiektu odpowiada BOIG Property Consulting.

Dziesięć obiektów sieci pod wspólną nazwą Dekada działa już w Brodnicy, Grójcu, Krakowie,  Myślenicach, Nowym Targu, Olsztynie, Sieradzu, Skierniewicach, Żyrardowie i Malborku. Planowane są także inwestycje w Ciechanowie, Nysie oraz, razem z PKP, centra handlowo-komunikacyjne w Koninie i Mińsku Mazowieckim. Docelowo sieć Dekada ma obejmować co najmniej 20 obiektów w całej Polsce. Głównymi najemcami galerii i centrów handlowych Dekada są największe sieci sklepów w Polsce: spożywcze, RTV i AGD, odzieżowe, obuwnicze, drogeryjne, apteczne i inne oraz sieciowe firmy usługowe i gastronomiczne.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.