24.02.2022/20:34

Centrum handlowe Krokus testuje nowy koncept handlowy

Mayland Real Estate, zarządca krakowskiego CH Krokus, postanowił połączyć niewynajęte lokale i większość części wspólnych, tworząc jedną przestrzeń. Ma to być pomysł na to, żeby pobudzić sprzedaż.

W efekcie przeprowadzonych prac adaptacyjnych na jednym z pięter obiektu powstało łącznie ponad 1000 mkw. otwartej powierzchni handlowej, na której oferowana jest m.in. odzież, obuwie i akcesoria.

− Projekt ten jest ciekawym pomysłem na ożywienie przestrzeni sprzedażowej, a dzięki wykorzystaniu dużej części wcześniejszych pasaży, również na powiększenie 
powierzchni najmu − mówi Lucyna Śliż, head of development w firmie Reesco Retail, specjalizującej się w tego typu przedsięwzięciach.

Reseco Retail ma na swoim koncie kompleksową przebudową CH Bonarka, także zlokalizowanego w Krakowie. Project managerowie z tej firmy kierowali przebudowami innych obiektów handlowych, w tym m.in. warszawskiej Arkadii czy wrocławskiej Renomy. 

W opinii Lucyny Śliż rearanżacja przestrzeni oraz zmiana jej funkcji zawsze przynosi wymierne korzyści, ponieważ stali klienci lubią być zaskakiwani i chętnie zobaczą, co nowego oferuje tak niestandardowo skonfigurowana powierzchnia. 
 
Czy modernizacja przełoży się na wyniki sprzedażowe Krokusa? Na wnioski jest jeszcze za wcześnie, ponieważ oficjalne otwarcie przebudowanego piętra nastąpiło całkiem niedawno, czyli 19 listopada ub.r. po trwających trzy miesiące pracach adaptacyjnych. 

CH Krokus to pierwszy obiekt tego typu zlokalizowany w północno-wschodniej części Krakowa, w obrębie dzielnicy Nowa Huta. Handlową kotwicą jest w nim hipermarket Auchan. Obok centrum znajdują się też hipermarket Obi, Multikino oraz jeden z największych w Polsce parków wodnych.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także