29.07.2020/14:27

Ceny niektórych warzyw i owoców sięgają kosmosu

Mimo pełni sezonu na świeże warzywa i owoce, ceny niektórych produktów kształtują się tak jakbyśmy kupowali nowalijki. Twórcy aplikacji PanParagon sprawdzili, jak w porównaniu do ubiegłego roku zmieniły się ceny sezonowych owoców i warzyw.

Na potrzeby tej analizy PanParagon wziął pod uwagę rachunki ze sklepów za zakupy zrobione w czerwcu 2019 i 2020. Z anonimowych danych zawartych na tych paragonach specjalista firmy wybrał te dotyczące cen niektórych sezonowych owoców i warzyw.

Z zestawienia wynika, że potoczne spostrzeżenia klientów potwierdzają dane z paragonów. Ceny większości objętych analizą owoców i warzyw sezonowych rosły dwucyfrowo – w jednym przypadku o blisko 70 proc. Tabela przedstawia średnie ceny wybranych owoców i warzyw oraz informacje o tym, co podrożało, a co potaniało.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Mat 29.07.2020

    gdzie ta tabela?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także