13.05.2022/16:28

Ceny żywności w polskich sklepach galopują! Bardzo mocno drożeje mięso drobiowe i wieprzowe

Zgodnie z danymi GUS inflacja CPI zwiększyła się w kwietniu do 12,4 proc. r/r wobec 11,0 proc. w marcu, kształtując się powyżej konsensusu rynkowego zgodnego z naszą prognozą (11,7 proc.) oraz wstępnego szacunku GUS (12,3 proc.). Tym samym inflacja osiągnęła w kwietniu najwyższy poziom od maja 1998 r. i od 13 miesięcy pozostaje znacząco powyżej górnej granicy odchyleń od celu inflacyjnego NBP (3,5 proc. r/r).

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nickt 14.05.2022

    Niech drożeje. Ludzie przestają już kupować i za chwilę ceny zostaną obniżone. Nie dajmy się zwariować. To samo z masłem - sam widziałem jak ludzie kręcili nosami na masło po 7zł za kostkę. Najtańsze, byle jakie. Szaleństwo jakieś. I niby czym uzasadnione?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także