15.03.2016/12:48

Charakterystyczna pszczoła znika z opakowań płatków Cheerios

Firma General Mills, producent Cheerios, zdecydowała się na usunięcie z opakowań płatków o smaku miodowo-orzechowym wizerunku charakterystycznej pszczoły - maskotki marki. W ten sposób spółka chce zwrócić uwagę konsumentów na spadek populacji pszczół na świecie.

Jak podaje portal adweek.com, jest to pierwszy raz w historii Cheerios, kiedy pszczoła usunięta została z opakowań płatków. Emma Eriksson, dyrektor marketingu General Mills w Kanadzie (to tam przeprowadzana jest akcja) informuje, że kampania potrwa od marca do lipca bieżącego roku.

General Mills zamierza wysyłać za darmo Kanadyjczykom nasiona kwiatów, aby ci mogli własnoręcznie zasadzić je w swoich ogrodach. Firma liczy na to, że uda się w ten sposób zasadzić aż 35 mln kwiatów (po jednym na każdego obywatela kraju), przy okazji zwiększając świadomość społeczną w zakresie problemu masowego wymierania pszczół. Szacuje się, że pszczoły i inne zapylacze uczestniczą w procesie wytwarzania aż 1/3 żywności spożywanej przez ludzi.

Czytaj więcej na adweek.com.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.